Hráči ročníku "2000", které doplnil o rok starší Lorenc (bleskurychle se mu uzdravil kotník a rozehrával se, aby mohl zasáhnout do turnaje), porazili jedno z nejlepších ruských družstev této věkové kategorie. Jihočeši vedli gólem, ktrerý v úvodu vstřelil Weber. "Chtěli jsme Rusku oplatit včerejší výsledek, kdy jsme prohráli o gól," sečetl mladík včerejší dva výsledky 2:6 a 4:1), které v součtu znamenaly stav 7:6 pro Sinaru. "Dneska se nám to povedlo". Přitom Sinara dvě minuty před koncem vyrovnala na 1:1 a zdálo se, že vítězství se rozplyne v nedohlednu. Pak ale zabojoval Lorenc, přetlačil obránce a rozhodl. "Je to tady bezva, moc se mi líbil cirkus, doufám, že ještě něco vyhrajeme," doplnil úspěšný střelec Viktor Weber, který v sobotu nastřílel Rusům čtyři góly, dnes ráno přidal ještě jeden.

Sinara Jekatěrinburg - Jihočeský kraj 2000 1:2 (0:0), Weber, Lorenc.

Výsledky turnaje:

Jihočeský kraj 98 - Sinara 99 1:2 (0:1) - Úvodní nedělní utkání proti ruskému mistru v kategorii 99 bohužel Jihočeský kraj 98 prohrál. Poněkud ospalý výkon v prvním poločase nabídl Rusům vedení. Po obrátce se nejprve po Jášově střele levačkou třásla tyč ruské branky, o chvíli později Chylík dokázal po rohu bombou vyrovnat. Jenže aktivnější ruský celek se znovu dostal do vedení, které už taktickou hrou dokázal udržet. Velké šance Jihočeši nevyužili (Rottenborn, Chylík, Tomek), nepomohla ani power play, a tak se museli smířit s první turnajovou prohrou. Josef Šácha (Jihočeský kraj): "Hrál jsme proti jednomu z nejlepších mužstev na turnaji, které se specialzuje na sálovou kopanou, i tak jsme ale byli domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme dali jen jeden gól." 
Góly: Chylík. 

Jihočeský kraj 99 - Sinara 98 0:13 (0:7) – Favorit turnaje nezaváhal, Jihočeši drželi krok jen do poslední minuty prvního poločasu, ve které se zastavuje čas a hosté čtyřikrát inkasovali. Tomáš Maruška: „I přes vysokou prohru mám z kluků upřímnou radost, svými výkony si tady vybudovali uznání. Kluci hráli pěkný kombinační fotbal, jsou i technicky vyspělejší než soupeř. Těší nejen nás, ale i je, že jim diváci velmi fandí."

Jihočeský kraj 98 - Krasnojarsk 3:7 (2:2) - Jihočeši znovu narazili na siilného protivníka, který do dějiště turnaje dorazil ze 2454 km vzdáleného Krasnojarsku. Rusové dvakrát vedli, hosté dvakrát vyrovnali (Rottenborn a Báca). Po Jášově chybě se znovu ruský tým dostal v důležitém duelu do vedení. Chylík indviduální akcí 10 minut před koncem znovu srovnal, jenže soupeř proměnil svůj lepší pohyb k další a bohužel už vítězné střele, ke které přidal v závěru ještě tři góly navrch. Ivan Novák (Jihočeský kraj): "Projevila se únava našeho družstva, podalo zatím nejslabší výkon v turnaji. Kvalitnímu soupeři jsme vzdorovali pouze dvacet minut."
Góly: Rottenborn, Báca, Chylík. 

Jihočeský kraj 99 - Beslan 5:2 (2:1) - Mladíci se proti Beslanu, který do Jekatěrinburgu cestoval tři dny a tři noci vlakem ze vzdálenosti 2559 km, vytáhli. "Cesta byla dlouhá," přikyvoval trenér - učitel tělocviku ze školy, ve kterém v roce 2004 dolšo k teroristickému útoku. "U nás je deset nad nulou, tady minus třicet," dodal s pousmátím přítel zastřeleného Ivana Kanidy, na jehož počet se turnaj hraje. V poločase vedli Jihočeši po gólech Bartůňka a Říhy 2:1. Právě Říha přidal i další 2 trefy a čtvrtý gól zaznamenal Weber. Josef Šácha (Jihočeský kraj): "V utkání jsme byli lepší, chtěl bych hráče pochválit, zvládli náročný den, vyvrcholením bylo jejich první vítězství v turnaji. Dominoval střelec Říha z Písku."
Góly: Říha 3, Bartůněk, Weber.