Třetí ročník zimního přípravného turnaje fotbalových dorostenců – Stavebna Nejedlý Junior Cup – vyvrcholil na českokrumlovské umělce zápasy o konečné umístění.

Až na nejvyšší turnajový stupínek se postavili starší divizní dorostenci pořádajícího českokrumlovského Slavoje, kteří ve finále po nerozhodném bezbrankovém výsledku v penaltové loterii udolali českobudějovickou Lokomotivu. Mladší slavojáci skončili bez boje pátí, když jejich soupeř měl ve stejném termínu jiný program, a tak zelenobílí zvolili pro generálku přátelský duel s tradičním rivalem z Kaplice.

Bitva o zlato

Finále: Č. Krumlov 18 – Lokomotiva Č. Budějovice 0:0, penalty 3:1. Od prvních minut finálové partie byla k vidění důrazná bitva se šancemi na obou stranách. Nikdo ze soupeřů však nedokázal své příležitosti proměnit v gólový úspěch, a tak o celkovém vítězi turnaje musely rozhodnout penalty. V nich postupně domácí exekutoři Havel, Kopřiva a Carda nezaváhali, naproti tomu Českobudějovičtí jednou z puntíku přestřelili a jednu desítku soupeře kryl brankář Kejšar – a Českokrumlovští mohli slavit prvenství na domácím turnaji.

„Konečně jsme byli prakticky kompletní a mohli si tak vyzkoušet sestavu pro první jarní mistrovský zápas. Ve finále proti dobře hrajícímu soupeři to byl vyrovnaný zápas. Na šance jsme měli trochu navrch, ale nedokázali jsme se v nich prosadit. V naší hře nechybělo nasazení a snaha, na druhou stranu tam byla spousta pokažených přihrávek. Když to shrnu, tak s obranou jsem byl spokojený, ale s důrazem a efektivitou koncovky se musíme ještě hodně zlepšit,“ hodnotil kouč krumlovského staršího dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: J. Kejšar – Doubek, K. Zatloukal, Kotlár, Decarli – Budějcký, Kopřiva, Carda, Bordač – Hermann, Havel, střídali: Kubík, Sláma a Didkivsky.

O 3. místo: Roudné 16 – Slávia Č. Budějovice 3:0 (2:0), branky: Mišák 2, Čajan. Dlouho vedoucí tým tabulky turnaje – Slávia – nedokázal překonat roudenského brankáře Daniela Konečného, který si od pořadatelů vysloužil cenu pro nejlepšího gólmana turnaje, a tak se z konečného bronzu nakonec radovali Malšané.

O 5. místo: Č. Krumlov 16 – SKP Č. Budějovice 3:0 kontumačně (hosté nepřijeli).

Konečné pořadí 3. ročníku Stavebna Nejedlý Junior Cupu dorostu: 1. FK Slavoj Č. KRUMLOV st. dor., 2. Lokomotiva Č. Budějovice, 3. Malše Roudné ml. dor., 4. Slávia Č. Budějovice, 5. FK Slavoj Č. KRUMLOV ml. dor., 6. SKP Č. Budějovice.

Na závěr organizátoři předali poháry nejlepším týmům. Cenu pro kanonýra turnaje získali Tomáš Wejskrab ze Slávie Č. Budějovice a Michael Djurov z Loko Č. Budějovice, kteří shodně v dlouhodobém klání zaznamenali po šesti brankách.

Náhradní příprava

Č. Krumlov ml. dor. – Kaplice dorost 2:4 (0:3), branky: Fatura, Štěpánek – Valíček, Hami, Kouba, Goldfinger.

Sestava Slavoje: Gross – Houska, Didkivsky, Vysokomýtský, Adamíček – Fatura, Sláma, Perník, Kvasnička – Lavička, Štěpánek, střídali: Záveský, Dědič, M. Kejšar, Mražík, Kotlár.

Mladíci českokrumlovského Slavoje rozehrají jarní část České divize dorostu už tuto neděli 20. března, kdy zamíří do Sezimova Ústí. V tabulce poslední starší slavojáky čeká zkouška ohněm na hřišti druhého týmu pořadí, průběžně dvanáctí mladší slavojáci se v souboji ze spodku utkají s posledním.