V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osmatřicetiletý ostřílený bývalý hráč Malont, extrenér a aktuálně ještě i aktivní hráč béčka kaplického Spartaku – Jan Říha – k šesti zápasům z programu druhého jarního tipovacího kola řekl:

Kaplice – Slávia Č. Budějovice (I.A třída): „Jasný šlágr kola! Souboj prvního s druhým, v němž se navíc utkají nejproduktivnější útok s nejlepší obranou! Kapličáci doma ještě neztratili ani bod, sešívky jsou zase nejlepší ve venkovních zápasech. Tento zápas tedy přináší samá nej! Domácí si po nevydařené jarní premiéře budou chtít udobřit své fanoušky, kteří jsou velmi nároční a poženou své hráče za vítězstvím. V Roudném ale minule nedohráli a trenérům budou asi chybět Krauskopf s Hejnou, kteří patří k tahounům týmu. Otazník také visí nad gólmanem Štěpánkem, takže domácí trenéři budou mít o čem přemýšlet. I přes tyto komplikace ale věřím našim klukům, kteří si i nadále udrží domácí neporazitelnost. A gólově se prosadí divizní navrátilec Honza Smolen!"

Nová Ves – Velešín (I.A třída): „Když se řekne Nová Ves, tak si představím malé drnaté hřiště a stodolu s velkými vraty za brankou… Tam jezdí už plno týmů dopředu otrávených, je to tam samý souboj a každá standardka zavání gólem… Toho jsou si domácí dobře vědomi a také toho dokáží většinou naplno využít. Na to ovšem Velešíňáci nemohou koukat, protože musí bodovat, a to i přes některé absence v sestavě. V dané situaci jim ani nic jiného nezbývá. Přál bych alespoň bod Velešínu, ale myslím si, že všechny zůstanou doma."

Větřní – Č. Krumlov B (I.B třída): „Další šlágr kola, tentokrát I. B třídy! Větřní minule u nás v Kaplici ukázalo, že to myslí s postupem dost vážně. Prezentovalo se velmi kvalitním výkonem, který měl na tuto soutěž vysokou úroveň. Mladí medvědi však nezůstali pozadu a slušně si zastříleli v derby s Křemží. Očekávám, že ve šlágru padne dost gólů a že hráči i diváci si užijí parádní zápas! Pro některé kluky to navíc bude mít zajímavý náboj, protože dříve oblékali dres soupeře. Pikantní samozřejmě bude i bratrský souboj obou Weinhardů! Trenéři se navzájem také velmi dobře znají – a proto budou rozhodovat maličkosti. Myslím, že tahák rozhodne domácí prostředí a skvělá forma zkušeného Honzy Peťuleho. Jednička!"

V. Brod – Frymburk (I.B třída): „Vyšebrodští si překvapivě přivezli důležitý bod ze Lhenic a budou ho chtít doma potvrdit. Bude to však velmi těžké, protože Frymburští mají z kraje jara slušnou střeleckou fazonu, kterou budou chtít udržet i venku. Mají na to vepředu rychlostní typy v čele s Pepčou Micákem, které zásobuje přesnými pasy Luky Matuš. Do toho přišla zkušenost v podání Erika Koršaly – a máme tu hned dalšího adepta na přední příčky! Domácí mají ke všemu problémy s marodkou – a proto mi vychází jasná dvojka."

Kájov – D. Dvořiště (OP): „Domácí lídr přeboru bude chtít vstoupit do jara vítězně a myslím si, že se mu to i povede. Bude sice postrádat hlavního snajpra Davida Čábelu a nejistý start visí i nad Mášou, ale i přes tyto ztráty Kájovští potvrdí roli favorita. Mladý tým Dolňáku se teprve sehrává a výsledkově to u něj v přípravě nebylo ono. Do toho těsně před sezonou opustil tým příležitostně hrající trenér Ríša Mazanec, takže mají plno starostí už se složením realizačního týmu. V tomto zápase se projeví větší zkušenost domácích, kteří také jednoznačně vyhrají."

Malonty – Holubov (OP): „Byl jsem se minulou sobotu podívat na generálku Malontských, která se moc nepovedla… Ještě navíc přišli o kapitána a lídra týmu Jirku Kubáta, takže má před prvním mistrákem velmi náročný a vznětlivý trenér Láďa Kaločai o čem přemýšlet. Holubovu se podzim nepovedl a ani jaro nepřinese nějaký extrémní obrat. Hosté se naopak chtějí ještě poprat o nejvyšší příčky a proto potřebují v každém zápase bodovat. Myslím, že z Holubova neodjedou s prázdnou a minimálně bod si odvezou."