V partii ze spodku divizní tabulky skupiny A šlo prakticky o šest bodů. Ty ovšem získali domácí, kteří navlas stejným výsledkem zelenobílým oplatili pětigólovou nadílku z podzimu.

Milevsko - Český Krumlov 5:0 (3:0)

K důležitému utkání daleko lépe přistoupili svěřenci domácího trenéra Vavrocha, kteří od začátku tahali za delší konec a již do půle si vypracovali rozhodující náskok. První branka padla v 17. minutě po dlouhém autu a dorážce Kosobuda. Pak pod tlakem hrající hosté dvakrát faulovali ve vápně a z nařízených penalt vytáhl Komárek stav na poločasových 3:0.

Ve druhé půli zmar Českokrumlovských pokračoval. Po necelé hodině hry se vyfauloval rekonvalescent Pavel Svoboda, který po druhé žluté putoval předčasně pod sprchy. V početní výhodě  pak přidali Milevští do krumlovské sítě ještě dva zásahy. V 66. minutě se mezi střelce zapsal Kosík a výmluvný debakl hostů o tři minuty později podtrhla vlastní branka kapitána Plišky –  5:0.

Fakta – branky: 27. a 38. Komárek (obě z penalty), 17. O. Kosobud, 66. Kosík, 69. vlastní (Pliška), žluté karty 5:2 (u hostů P. Svoboda 2), červené karty 0:1 (58. P. Svoboda), jako hlavní řídil rozhodčí Košan, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Pliška, M. Svoboda, Wagner (46. Kroupa), J. Zatloukal – Kodras (46. Babouček), Novák, Špát (60. Pintér), Vacek – Beránek, P. Svoboda.

Krumlovský trenér Jiří Svoboda neměl pro další mizerný výkon svých chlapců slova omluvy:

„Zápas se nám absolutně nepovedl a výsledek hovoří za vše. Při tom Milevsko nebylo ve hře zase o tolik lepší, ale na rozdíl od nás ukázalo zarputilost, bojovnost a touhu po vítězství. Prohrát se samozřejmě může, ale na trávníku je třeba nechat všechno, abych mohl jít ze hřiště se vztyčenou hlavou, a  to bohužel o našem výkonu říci nemohu. V posledních zápasech je to stále stejné, děláme zbytečné fauly a pak dostaneme laciné góly, směrem dopředu hrajeme alibisticky jen po vápno, každý se bojí něco udělat a nechce zlomit fakt, že se nedaří. Já vím, že to v těch hráčích je, jen to z nich dostat. Do hlavy ale nikomu nevidím a každý si to musí přebrat nejprve sám. Je to pro mě velké zklamání."

Třetí derby

Českokrumlovští fotbalisté si zaknihovali „jubilejní" desátou prohru v sezoně, zůstali  v průběžné tabulce se sedmadvaceti body dvanáctí a skupina dalších tří ohrožených celků se jim už přiblížila na čtyři body.

Slavoj by tedy pomalu a jistě už měl bít na poplach a příště konečně zase zabodovat, i když v dalším ze série jihočeských derby ho čeká ještě těžší soupeř. V sobotu 4. května zelenobílí přivítají na svém trávníku průběžně sedmé béčko Táborska, na jehož hřišti na podzim prohráli vysoko v poměru 0:4.