Duel druhého týmu tabulky s prvním byl k vidění v neděli na trávníku kaplického Spartaku.

Milevsko přijelo z pozice lídra, jako jediné v krajském přeboru s plným počtem bodů a s nulou na kontě inkasovaných branek. A divák, který na šlágr zavítal na kaplický stadion, určitě nelitoval. Hráči obou týmů mu totiž nabídli pěkný útočný fotbal.

Kaplice – Milevsko 2:2 (1:0)

Domácí začali náporem. Už ve 2. minutě Vávra poslal centr za obránce, Lesňák se však po míči natahoval marně a rovněž Koutskému chyběl krok, aby byl u balonu dříve než gólman Horek. O minutu později zahrávali spartakovci trestný kop, zprava centroval M. Pulec, hlavičkoval Lesňák, ale Horek vytáhl první ze svých skvělých zákroků. V 7. minutě pálil nad svatyni hostů z přímého kopu Koutský.

Milevští se začali osmělovat až po čtvrthodině hry. V 17. minutě pelášil za míčem Suchan, ale před ním stačil zasáhnout vybíhající gólman Kopřiva. O chvíli později hlavičkoval po rohovém kopu nepřesně Petr. A divácky atraktivní utkání pokračovalo i v následujících minutách. V pětadvacáté J. Šafránek před vápnem přiťukl míč Smolenovi, jehož povedenou ránu stačil Horek dalším výborným zákrokem konečky prstů vyškrábnout z horního růžku na roh. Následoval centr M. Pulce, znovu hlavičkoval Lesňák, v gólové pozici však trefil jen nohy gólmana Horka.

A pak mohlo gólově uhodit na druhé straně. O pár minut později se míč po zblokované střele jednoho z hostujících hráčů dostal k Málkovi, který vypálil zpoza obránce, a brankář Kopřiva jen sledoval, jak míč míjí jeho levou tyč. Po půlhodině hry pak domácí strážce svatyně dlouhým výkopem našel ve vápně Ševčíka, ten však v pokusu přehodit vybíhajícího gólmana vysoko přestřelil.

Domácí se dočkali o tři minuty později. Centr si chtěl na vápně ve výskoku zpracovat Lesňák, dostal se však do klinče dvou hostujících zadáků, k odraženému míči se však dostal Ševčík, který z otočky poslal balón přesně k pravé tyči – 1:0. Pět minut před pauzou nastal před domácí brankou velký závar, z něj však naštěstí pro Kaplické vyšel jako vítěz brankář Kopřiva – a do kabin šli domácí s nejtěsnějším jednogólovým náskokem.

Ve druhém poločase měli míč častěji na kopačkách hosté, ale rozhodně se nedá říci, že by se domácí soustředili jen na bránění. Šancí si spartakovci totiž vypracovali poměrně dost. Jako první po změně stran však zahrozili hosté, ale Kopřiva opět svůj tým podržel. A po hodině hry se naopak podařilo skórovat domácím. Trestný kop ze strany zahrával Vávra a nabíhající kapitán Pavel Pulec hlavou míč tečoval za Horkova záda – 2:0.

Jenomže hned za dalších pět minut se hosté vrátili kontaktním gólem do zápasu. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Vakoč a jeho parádní křížná střela zaplula do levého horního růžku Kopřivovy svatyně, když se odrazila od břevna a tyče – 2:1.

A i nadále se pokračovalo ve svižném tempu. V 68. minutě domácí rozehráli trestný kop, M. Pulec nabil Koutskému, jeho přízemní střelu z pravé strany dokázal Horek vyrazit. Nakonec asi klíčovým okamžikem zápasu se ukázala být 79. minuta. Domácí měli výhodu rohového kopu, na centr M. Pulce nejvýše vyskočil Lesňák, hlavou však branku soupeře o vlásek minul.

A stará fotbalová pravda byla znovu naplněna. Prakticky vzápětí se dostali hosté před kaplickou branku, následovaly střelecké pokusy, odrazy míče, až se k balónu dostal Vakoč a bombou pod břevno vyrovnal na 2:2. Na druhé straně pak měli Kapličtí výhodu trestného kopu, technickou střelu vyslal opět M. Pulec, ale Horek byl u tyče včas a míč vytáhl na rohový kop.

Pět minut před koncem se pěkně uvolnil Ševčík, ale i jeho tvrdou ránu z úhlu Horek vyrazil. V nastaveném čase pak všem domácím hráčům a příznivcům zatrnulo, když hosté měli možnost zahrávat přímý kop, do míče se opřel Málek a jeho tvrdá křížná rána orazítkovala spojnici tyče a břevna. Následně bylo pak utkání ukončeno – a body se v divácky vděčném utkání dělily. Souboj týmů z popředí tabulky byl veden útočně a diváci si přišli rozhodně na své.

Hodnocení kouče

Trenér kaplického Spartaku Jiří Orlíček po remíze s Milevskem řekl: „Tři body jsme nezískali hlavně proto, že jsme za stavu 2:0 neudrželi balon na svých kopačkách a nechali se zatlačit. Záloha kromě toho přestala fungovat tak dobře, jako v úvodní polovině zápasu. Hosté se dostali do hry po standardní situaci, když nepokrytý hráč na zadní tyči, ke kterému jsme přistoupili příliš pozdě, krásnou střelou snížil.

V 79. minutě měl stoprocentní šanci Lesňák, avšak zaváhal a z protiútoku jsme ze závaru obdrželi vyrovnávací branku. V poslední minutě ještě trefil soupeř spojnici tyčí Kopřivovy branky. Musím však říct, že z naší strany to byl nejpovedenější zápas dosavadního průběhu nové sezony.“

Plichta pod lupou

Fakta – branky: 33. Ševčík, 60. P. Pulec – 65. a 80. Vakoč, střely na branku 11:8, mimo 6:9, rohy 5:7, fauly 15:22, ŽK 3:3 (u domácích M. Pulec, Z. Šafránek, Doubrava), rozhodčí Macko, 180 diváků.

Kaplice: Kopřiva – J. Šafránek (59. Doubrava), Ševčík (90. Krenauer), J. Smolen, Vávra, Hejna, Lesňák, M. Pulec, Z. Šafránek, Koutský (87. Micák), P. Pulec.

Kapličtí zůstávají ve společnosti dalších pěti po třech kolech neporažených týmů a v tabulce jsou aktuálně šestí. V dalším kole jedou v sobotu na hřiště exdivizního Roudného, které naopak ještě nevyhrálo a je až dvanácté.

Libor Granec, Pavel Kacerovský