Nakonec na kájovském trávníku, místo avizované Plané, sehrálo áčko krumlovského Slavoje první zápas letní přípravy, ke kterému si pozvalo soupeře z KP – týnskou Olympii.

V domácím dresu si premiéru odbyli nová posila z Bavorovic Radek Třeštík a z dorostu přicházející brankář David Vokál a Lukáš Tancer.

Český Krumlov – Týn 2:2 (2:1)

Slavojáci měli raketový nástup a už od 4. minuty vedli, když po spolupráci se Zvěřinou otevřel skóre chytrým lobem Peťule. Za dalších osm minut se situace opakovala, Zvěřina přihrál do strany Peťulemu, který krásnou ranou do šibenice zvýšil už na 2:0.

Po Peťuleho finálce Benčič zblízka přestřelil. Týnští poprvé zahrozili po hrubce Svobody, kdy šel Vařil sám na Šillera, ale zakončil mimo tyče. Přesto se hosté dočkali, když ve 34. minutě skóroval z vápna ranou k tyči Strapek – 2:1.

Po obrátce oba týmy několikanásobně prostřídaly. V krumlovském dresu se po půlroční pauze, kdy působil v budějovickém Dynamu, znovu objevil dorostenec Babouček. A byl to právě on, kdo měl na kopačce dvě obrovské šance, ale týnského gólmana nepřekonal. Po trestném kopu novice Třeštíka měl gól na hlavě i Štich, ale ani on netrefil. A tak přišel trest. V úplném závěru prošel po levé straně hostující obránce Meidl a dalekonosným lobem přehodil vyběhnutého brankáře Vokála na konečných 2:2.

„Dobrá příprava. Předvedli jsme bojovný výkon, nechybělo nasazení. V první půli jsme byli jasně lepší a měli vést ještě výraznějším rozdílem. Po prostřídání se obraz změnil, přesto jsem byl vcelku spokojen. Ukázali se další mladíci, kteří rovněž nezklamali. Dobře hrál i Babouček, ale z několika jasných šancí by měl aspoň jednu proměnit,“ hodnotil krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Sestava Slavoje: Šiller – Pils, Svoboda, Zatloukal, Petřík – Boháč, Třeštík, Sivák, Benčič – Zvěřina, Peťule, střídali: Vokál, Štich, Tancer, Cieslar, Babouček.

V sobotu se Českokrumlovští představí na turnaji ve Veselí nad Lužnicí, kde se v prvním utkání střetnou s dalším rivalem z KP – Čížovou.

Jan Petřík, Karel Vosika