V této sezoně nejvyšší soutěže v základní části čtvrtí Jihočeši a pátí Pražané se utkali již v loňském play off, kdy se z postupu do Final Four i přes úvodní výhru Větřní nakonec radovala Sparta – a v sérii hrané na dvě výhry má po první bitvě k úspěchu blíže i v letošní partii.

Bombarďáci Větřní – Sparta Praha 1:2 (1:0)

Začátek vyšel lépe jedinému jihočeskému prvoligovému týmu, který v půli vedl trefou Rudolfa Weinharda z devítimetrového kopu v 15. minutě.

Nejtěsnější náskok pak Bombarďáci i díky výborně chytajícímu Beránkovi v nervózní bitvě drželi až do 33. minuty, kdy srovnal Jurčík na 1:1. Rozhodnutí potom padlo pouhé dvě (!) vteřiny před koncem, kdy hostující Nedvěd tečovanou střelou zařídil, že Pražané mají před sobotní odvetou v Radotíně postupový mečbol.

Větřínští však rozhodně neskládají zbraně a hodlají se do Suchého Vrbného ještě vrátit (pozn. – případný rozhodující třetí zápas by se hrál opět v hale Lokomotivy Č. Budějovice, a to v sobotu 24. února).

Sestava Bombarďáků Větřní: Š. Beránek – Cais, Dychtl, V. Beránek, Grznárik, Sláma, Gutheis, Weinhard, Kališ, M. Svoboda, Pícha.