Naplno uspěl Velešín, jenž doma otočil výsledek proti rezervě divizního Roudného, oplatil soupeři podzimní prohru (1:5) a čtrnáctou výhrou v sezoně se vyhoupl již na třetí místo.

V boji o záchranu vyšlo naprázdno Větřní doma proti lídrovi ze Ševětína a je s 22 body nyní jedenácté. Předposlední zůstala Nová Ves, jež přivezla bod za divokou remízu ze záchranářské partie v Ledenicích.

Velešín – Roudné B 2:1 (0:1), branky: 49. Šváb, 73. Semerád – 41. Vávra.

„Byl to první zápas v sezoně, kdy jsme nebyli herně lepší, ale nakonec vyhráli. Roudné přijelo v silné sestavě a bylo hodně těžkým soupeřem. My hned v prvních minutách zahodili dvě tutovky a pak dostali z brejku gól do šatny. Přestávku o dvacet minut protáhla průtrž mračen a ve druhé půli byl na podmáčeném terénu soupeř pohyblivější. Přesto jsme to díky hlavičce Švába a dalekonosné střele Semeráda dokázali otočit. Hodně nás ovšem podržel Kothánek, v obraně pak dominovali stoper Trummer a na straně Jirský," chválil velešínský kouč Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Kothánek – Jirský, Trummer, Opekar, Zimek – Fišer, Kollár, Kukačka (84. Král), Šváb – Semerád (89. M. Kysela), Soukup (46. Severa).

Větřní – Ševětín 1:3 (0:2), branky: 62. Cifreund – 16. a 70. Hindy, 30. Klapuš.

„Od začátku byli Ševětínští rychlejší, pohyblivější a jasně lepší. Ve druhé půli jsme se už trochu vyrovnali, ale stačilo to jen ke snížení. Zatímco tady jsme mohli jen překvapit, tak příště v Kaplici musíme," dívá se již na zápas jara hrající větřínský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Dvořáček, Ginzel, Pils (87. Jílek) – Sukdolák, Dychtl (63. Sikuta), Skok, Gutheis, Dušek – Cifreund, Weinhard.

Ledenice – Nová Ves / Brloh 5:5 (1:1), branky: 43. Hrubý, 46. Michner, 50. Kadlec, 66. Bez, 69. Winkler – 30. a 53. Ďurica, 58. a 81. M. Hüttner, 89. Fischer.

„Když se moc chce a musí, tak tím víc to nejde. Na pět gólů by se mělo vyhrát, bohužel jsme dostali moc gólů po velkých individuálních chybách. Pozitivní je, že to kluci nevzdali a dokázali v závěru aspoň vyrovnat," řekl hostující lodivod Karel Švarc.

Sestava Nová Ves: Novák – Brych, Fober, J. Postl (69. Anderle st.), Smieško – Fischer, Vlček (81. M. Sekera), Anderle ml., T. Hüttner, Pouzar (63. Vejvoda) – Ďurica.