Do začátku jarní části sezony v oblastních fotbalových prvních třídách již zbývá necelých deset dní, a tak se dnes podíváme do tábora prvního z devítky okresních zástupců.

V druhé nejvyšší krajské soutěži – I.A třídě – je na tom z kvarteta našich celků po podzimu nejlépe nováček v barvách FC Velešín, kterému patří v béčkové skupině lichotivá čtvrtá příčka.


Velešínskému trenérovi Stanislavu Kyselovi jsme před odvetami položili tyto dotazy:

1/ Jste spokojeni se zimní přípravou týmu, co jste odehráli a s jakými výsledky?

2/ Došlo oproti podzimu ke změnám v kádru?

3/ S jakým cílem půjdete do jarních odvet v soutěži?

A trenér na podzim velmi úspěšného novice nám odpovídal takto:

1/ „Zimní přípravu jsme začali už devátého ledna prvním tréninkem v hale. Potom jsme v úvodu pokračovali v rytmu úterý a čtvrtek výběhy do terénu a každou sobotu chodili do haly. Už šestého února jsme pak hráli první zápas na hřišti divizní Třeboně, kde jsme hodinu drželi bezbrankový stav a nakonec prohráli 0:4. Následovalo tradiční a opět povedené soustředění v Hrdoňově, v jehož rámci jsme na krumlovské umělce hráli zápas s Černou, který jsme vyhráli 6:4. Potom jsme každý víkend hráli zápas, a to se silnými soupeři vesměs z krajského přeboru. Na Hluboké jsme prohráli se Soběslaví 1:7, v Prachaticích padli 2:4, znovu na hlubocké umělce následovala prohra s Týnem 1:5, stejný výsledek jsme uhráli s dalším týmem krajského přeboru z Olešníku a 2:4 jsme prohráli s vedoucím celkem druhé skupiny I.A třídy z Protivína. Ty poslední dva zápasy jsme hráli už doma na trávě. Generálku jsme měli hrát doma s Nemanicemi, ale soupeř nám na poslední chvíli zápas odřekl, takže ještě někoho na víkend sháníme.

A když to shrnu. Letos jsme zvolili model zápasů s těžkými soupeři, takže většina porážek z odehraných utkání není rozhodující. Mě spíš mrzí fakt, že zejména vzhledem k pracovnímu vytížení hráčů nebyla účast na tréninku ideální, což platilo i pro samotné zápasy, kdy jsme často museli výrazně měnit sestavu. Přesto jsme odehráli několik solidních zápasů. Nejlepší to bylo asi v Prachaticích a pak doma s Protivínem."

2/ „Změn je minimum, ale pro nás jsou celkem zásadní. V první řadě musím zmínit odchod našeho nejlepšího podzimního střelce Grznárika, který se vrátil do Krumlova. Na druhou stranu jediným příchodem je hostování Soukupa z Kameňáku, který naposledy hrál ve Větřní. Naším aktuálním největším problémem jsou ovšem absence dvou důležitých hráčů v začátku odvet. Kvůli trestům se první tři jarní kola budeme muset obejít bez Zatloukala, na úvod v Hrdějovicích bude chybět rovněž v jarní předehrávce vyloučený Petr."

3/ „Kvůli zmíněným kartám nám vypadl klíčový článek defenzívy a při odchodu Grznárika a trestu Petra, což byli na podzim naši nejvíc góloví hráči, máme teď problém i v útoku. Vzhledem k tomu nás čeká hodně těžký start, který bude pro další vývoj klíčový! Po podzimu jsme ale čtvrtí a nebýt zbytečných ztrát v Nové Vsi a doma v předehře s Lokotkou, tak jsme na tom mohli být ještě lépe a měli jsme kontakt s vedoucí trojicí. Umístění je ovšem velmi solidní a my se ho na jaře pokusíme udržet. Osobně budu spokojen i s tím, když v konečném účtování budeme nejhůř do pátého místa."