Na větřínském trávníku hostoval zatím velice úspěšný novic z Velešína a přesvědčivou výhrou o čtyři branky si jen upevnil post nejlepšího našeho týmu, když mu se sedmnácti body na kontě nadále patří lichotivá čtvrtá příčka. Větřínští zůstali na sedmi bodech a jsou i po tomto kole v pořadí jedenáctí.

Větřní – Velešín 0:4 (0:3), branky: 1. a 8. z penalty Petr, 40. Grznárik, 81. Jaroš, červené karty 1:0 (53. Kotlár).

Sestavy - Větřní: Pavelka – Michal Votýpka, Ginzel, Martin Kotlár I – Sukdolák (75. Přibyl), Soukup, Sikuta, Weinhard, Dušek – M. Homer, Cifreund (70. Radykhovskyy), Velešín: Kothánek – Jirský, Zatloukal, Opekar, Zimek (80. Jaroš) – Fišer, Kukačka, Kollár, Rozkošný (76. Hrmo) – Petr (85. Severa), Grznárik.

Hrající trenér Zbyněk Ginzel (Větřní): „Začátek zápasu byl z naší strany doslova strašný a po velké chybě jsme dostali gól už v první minutě. Po dalších pěti minutách to ale klidně mohlo být otočené, jenomže dvě tutovky jsme zahodili, když z malého vápna nedal Cifreund a z úhlu trefil Sukdolák tyč. Místo obratu jsme pak dostali za chvíli druhou branku z penalty, která z mého ohledu byla přinejmenším hodně přísná. Kollár to ovšem udělal šikovně. Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, ale na začátku druhé půle jsme šli do deseti – a bylo po zápase. Z celkového pohledu musím ovšem uznat, že Velešín byl jasně lepší, kompaktnější, hrál lépe do kombinace a vyhrál určitě zaslouženě."

Trenér Stanislav Kysela (Velešín): „Vstup do zápasu nám vyšel nad očekávání, i když po rychlém gólu tam vzápětí měli domácí dobré šance. Pak ale soupeř zbytečně fauloval ve vápně, dali jsme druhý gól a potom už hráli v klidu. Nastoupili jsme konečně v ideální sestavě a nedali Větřní naději na zvrat. Tentokrát pochválím v první řadě útočníka Dana Petra, který hrál viditelně s velkou chutí a odměnou mu byly i dva góly. Velice dobrou práci směrem dopředu i tu černou dozadu odváděl po celý zápas Fišer, který navíc asistoval u gólu Grznárika. Větřní dle mého názoru nejvíc doplácí na disciplínu, ale nehrálo vůbec špatný fotbal a myslím, že bude jinde bodovat."

Nová Ves/Brloh – Hrdějovice 0:0. Po minulém prvním zápisu ze hřiště českobudějovické Lokomotivy (2:2) zabodovali fotbalisté Nové Vsi konečně i doma, byť na týmy nad sebou nadále ztrácejí čtyři resp. pět bodů.

Sestava Nové Vsi: Poula – Fober, O. Švarc, Jiří Anderle ml., Chmelař (67. Smieško), M. Sekera, Vlček, Jiří Anderle st., J. Postl (78. Tejko), J. Pouzar, Hüttner.

Také v dalším dějství bude na programu prestižní okresní derby. V jubilejním – desátém – podzimním pokračování se v sobotu utkají Velešín s Kaplicí.