Kaplice B - Velešín 1:3 (0:1)

Jasnými favority byli hosté a úvodní polovina prvního dějství jim také patřila. Do první příležitosti se v 7. minutě dostal Kukačka, jehož křížný pokus však Komrska vyrazil. V 11. minutě se do šance prodíral tvůrce velešínské hry Kollár, kterého v poslední chvíli zastavil výborně bránící Kubík. Po dvaceti minutách se však už hosté do vedení dostali. Po levé straně zatáhl míč Kukačka, zpětnou přihrávkou oslovil Rozkošného, který střelou po zemi na bližší tyč překonal Komrsku – 0:1.

S přibývajícím časem se ovšem hra vyrovnávala, přesto hosté mohli v závěru půle své vedení pojistit. Stoprocentní příležitost měl na kopačce Z. Šafránek, ale na Komrsku nevyzrál a neuspěl ani dorážející Rozkošný. Na druhé straně pak ještě měli domácí výhodu standardní situace. K přímému kopu se postavil Smolen, ale střelou po zemi těsně minul.

V úvodní čtvrthodině druhého poločasu mohli dvakrát skórovat hosté. Jenomže po obléhání branky Spartaku mířil Kollár nad a o několik minut později minul z velmi dobré pozice branku i Z. Šafránek. A poté se výrazně o slovo přihlásili domácí. Kapličtí vybojovali roh, následoval centr Zifčáka, gólová hlavička F. Kouby a výborný zákrok gólmana Ottenschlägera, který svůj tým výrazně podržel. V 63. minutě se už Kaplickým podařilo srovnat. Střelu Smolena hostující gólman neudržel a dobíhající Koclíř svým čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1.

Poté se do útočení tlačili hosté. V polovině druhé půle po přihrávce Jirského se ve vápně uvolnil střídající mladík Grznárik, ale nastřelil jen tyč. Čtvrthodinu před koncem se po rohu dostal k odraženému míči Kollár, rozvlnil však jen síť nad kaplickou svatyní. Klíčový moment zápasu byl pak k vidění deset minut před koncem. To Smolen přesnou kolmicí vyslal do samostatného úniku F. Koubu, který šel zcela sám na branku, ale Ottenschlägera překonat nedokázal.

A hosté vzápětí trestali. V 85. minutě se na levé straně uvolnil Kukačka a střelou po zemi vrátil hostům vedení – 1:2. O dvě minuty později pak hosté pečetili, když na konci rychlého brejku byl zakončující Zdeněk Šafránek – 1:3.

Velešínští nesporně byli fotbalovějším týmem, ale Kapličtí zabojovali a měli blízko k bodům. Nebyli dokonce daleko ani od výhry, ale špatná koncovka se znovu ukázala klíčovou.

Sestavy – Kaplice B: Komrska – Kubík (64. Chlasták), Kapec, Sedláček, Fiala, Doubrava, Kubata, Koclíř, Zifčák (72. M. Kouba), F. Kouba (86. Faltin), J. Smolen, Velešín: Ottenschläger – Chovanec, Frnka, Opekar, Kukačka, Jirský (83. Falc), J. Šafránek, Kollár, Rozkošný (88. Kudláček), Z. Šafránek, Šebesta (56. Grznárik).

Trenér Petr Lesňák (Kaplice): „Byl to pro nás další smolný zápas. V první půli byl sice Velešín lepší a měl víc šancí, ale ve druhém poločase jsme se zvedli, vyrovnali a měli tam pak dvě velké příležitosti k otočení výsledku. V závěru jsme ale zapomínali na obranu a soupeř nás z brejků vytrestal. Nehrajeme špatně, ale výsledky to nepřináší. Velešín ovšem ukázal, že má v současnosti velmi dobré mužstvo, které bude hrát na postup. Celkově byl lepší.“

Hrající trenér Milan Frnka (Velešín): „Kapličtí nás potrápili, ale my měli zápas rozhodnout daleko dřív. V první půli jsme ale nedali několik velkých šancí a sami se tím zcela zbytečně dostali pod tlak. Ve druhé půli jsme chtěli zlepšit pohyb, ale to se nedařilo. Až po vyrovnávací brance jsme začali hrát to, co jsme si v kabině řekli. Musím ovšem ocenit i hru soupeře, který nás hodně potrápil. Při podobných výkonech by Kaplice měla začít bodovat. Byl to těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli. Vyzdvihnout tentokrát musím brankáře Ottenschlägera a za sympatický výkon střídajícího mladíčka Grznárika.“