Dnes se na úspěšnou velešínskou sezonu podíváme podrobněji.

Ve Velešíně se podařilo poskládat velmi kvalitní tým v čele s řadou zkušených plejerů, kterému se přídomek novic přiřazoval opravdu jen s přimhouřením obou očí. A to také celek od komína potvrzoval. Začátek sice neměl nejzářivější, první dva duely prohrál, ale poté nasadil k bodové sérii (6 výher a 2 remízy), kterou se vyšvihl ze třináctého až na třetí místo tabulky. V závěru podzimu sice přišel debakl v Roudném a nečekaný výpadek při derby s neoblíbeným soupeřem z Nové Vsi, přesto pozice těsně pod stupni na čtvrtém místě dávala tušit zajímavé jaro.

V zimní přestávce tým opustil nejlepší podzimní střelec Grznárik (odešel do Krumlova), v začátku odvet se kouč Kysela musel obejít i bez vykartovaných opor Zatloukala s Petrem – a Velešín opět odstartoval dvěma prohrami. Pak ovšem přišla další skvostná vítězná série, kterou odskákali i největší aspiranti postupu, a sedm výher v řadě Velešín již pevně usadilo na bronzové pozici. V závěru to dokonce vypadalo i na stříbro, což ovšem zhatily „tradiční" nezdar s Novou Vsí a nejtěsnější prohra na Slávii.

Sezona pod lupou

Fotbalisté FC Velešín v béčkové skupině oblastní I.A třídy v sezoně 15/16 z šestadvaceti zápasů patnáct duelů vyhráli, třikrát se o body se soupeři dělili a osmkrát odcházeli z trávníku poraženi. Vybojovali tedy v součtu 48 bodů a dosáhli aktivního skóre v poměru 58:39. Počet nastřílených branek řadí Velešín na dělené druhé až třetí místo v pořadí útoků spolu s béčkem divizního J. Hradce, když více gólů dal jen do KP postupující Ševětín. Inkasované branky ukazují na třetí až čtvrtou nejlepší obranu ve skupině.

Doma: V bilanci domácích zápasů patří Velešínu čtvrté místo, když před svými fandy ve třinácti duelech posbíral celkem 26 bodů. Na podzim zdolal Hrdějovice 3:0, Ledenice 5:1, Kaplici 2:0 a tehdy suverénně první Dobrou Vodu 1:0. V odvetách zaknihoval výhry nad Čtyřmi Dvory, Ševětínem (oba 3:0), Větřním 3:1 a béčkem Roudného 2:1.

Smírně skončily jen dvě domácí partie, a to na podzim s Bavorovicemi 2:2 a budějovickou Lokotkou 1:1.
Naprázdno vyšel Velešín doma na podzim hned v 1. kole se Slávií ČB 1:2, v jarních odvetách padl s béčkem J. Hradce 2:3 a s Novou Vsí 1:3.

Venku: Na hřištích soupeřů Velešín přidal 22 bodů a je v této statistice bronzový. Na podzim za tři body uspěl na půdě rezervy divizního J. Hradce 1:0, ve Čt. Dvorech 4:3 a ve Větřní 4:0. V odvetách vyhrál v Ledenicích 4:2, Bavorovicích 3:0, Kaplici a na Dobré Vodě (oba 4:2). Smírně skončil jediný venkovní zápas, na podzim se hrálo nerozhodně 2:2 v Ševětíně. S prázdnou se náš tým vracel po prohrách na Loko ČB 0:3, v Roudném 1:5 a v Nové Vsi 1:3 na podzim. Na jaře padl jen v Hrdějovicích 1:2 a v derniéře na Slávii ČB 0:1.

Branky: O osmapadesát nastřílených branek se podělilo celkem 14 hráčů. Pomyslnou korunu si zejména za jarní parádu nasadil středopolař Petr Fišer, jenž k dvěma podzimním zásahům přidal v odvetách dvanáct tref a celkově tedy zatížil konta soupeřů čtrnácti góly.

Další góly: 9 – Grznárik (jen podzim), 8 – Petr, 7 – Kollár, 5 – Zimek, 4 – Kukačka, 3 – Rozkošný, 2 – Soukup, 1 – Jaroš, Severa, Jirský, Falc, Šváb, Semerád.

Penalty: Velešínští měli v sezoně celkem pětkrát výhodu pokutového kopu a jen jednou zaváhali. Na podzim si míč na puntík dvakrát stavěl Petr. Ve Větřní v 9. kole uspěl, ale o dvě kola později v Roudném na domácího brankáře nevyzrál. V odvetách proměnili pecku Soukup (v Ledenicích) a dvakrát Fišer (při derby doma proti Větřní i Nové Vsi).

Proti Velešínu se kopala desítka rovněž pětkrát se stejnou bilancí. Nezaváhali Kupec (Ševětín), Hanousek (Bavorovice) a jednou Švarc z Nové Vsi (druhou desítku mu Kothánek vyrazil, ale Anderle st. vzápětí doklepl). V odvetách mírnil prohru Větřní ve Velešíně hostující Cifreund.

Karty: Jen dva zápasy nedohrávali Velešínští kompletní, a to shodně na podzim. Hned v 1. kole se doma proti Slávii po druhé žluté poroučel z trávníku Fišer. V předehře jarního kola s Lokomotivou ČB pak byli v závěru vyloučeni Zatloukal a Petr.