V béčkové skupině I. A třídy zachraňující se nováček z Velešína dohrával s Dobrou Vodou na třeboňské umělce, kde si v divokém utkání připsal doslova zlatou výhru a před dnešním derby s Novou Vsí si polepšil na pětadvacet bodů a průběžné jedenácté místo.

V áčkové skupině I. B třídy se dohrával duel celků z dolní poloviny tabulky o šest bodů mezi Větřním a béčkem Jankova, v němž vyšel zástupce našeho regionu doma naprázdno a ještě nemá definitivu. K té potřebuje dnes bodovat, a to nejlépe naplno, v domácí partii pětadvacátého  kola s předposledním Mladým.

I. A třída (skupina B) – dohrávka 24. kola: Dobrá Voda – Velešín 1:2 (1:0), branky: 26. Neubauer – 58. z penalty a 85. Kollár.

První velkou šanci měl už v 5. minutě velešínský špílmachr Kollár, který byl zcela sám ve vápně, ale trefil jen vybíhajícího dobrovodského brankáře. Do vedení však šli domácí, když po necelé půlhodině využili přečíslení a rychlý kontr do otevřené obrany. Celkem poklidný první poločas nic nenasvědčoval tomu, co se bude dít po obrátce.

Nejprve byl domácím za protesty vyloučen Choboda a Velešínští o pár minutek později přesilovku využili, když se do sóla dostal Z. Šafránek, ve vápně byl faulován a z nařízené penalty Kollár upravil na 1:1. Od 61. minuty pak hráli hosté dokonce dvojnásobnou přesilovku, když po druhé žluté putoval předčasně pod sprchy i domácí Novotný. V této výhodě se však Velešínští doslova předháněli v zahazování šancí. Tutovky měli Rozkošný, Zimek, Šebesta i Jirský, ale kýžený druhý gól nepřicházel. Ten přišel až v době, kdy už ani Velešín nebyl kompletní, neboť byl v 82. minutě po druhé žluté vyloučen i Rozkošný. Za tři minutky pak po křídle utekl Jirský, vnikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel Kollára, který zblízka svým druhým zásahem dokonal obrat – 1:2. Nejtěsnější náskok pak už Velešínští udrželi, i když v nastaveném čase přišli ještě o Chovance, který se nechal zcela nesmyslně vyloučit za nesportovní chování. To navíc mohlo hosty stát i výhru, protože Dobrovodští zahrávali standardku uvnitř šestnáctky, ale střídající Kukačka vyhlavičkoval míč z brankové čáry…

„Důležitý zápas jsme naštěstí zvládli. Teď potřebujeme záchranu potvrdit doma v derby s Novou Vsí a nebo v posledním kole na Slávii. Věřím, že se rozhodne férově na hřišti," řekl velešínský trenér Roman Rozkošný.

Sestava Velešína: Čulík – Chovanec, Trummer, J. Šafránek, Šváb – Jirský, Kollár, Grznárik (25. Zimek), F. Rozkošný – Z. Šafránek (75. kukačka), Šebesta (80. Pavel).

I. B třída (skupina A) – dohrávka 24. kola: Větřní – Jankov B 1:3 (1:1), branky: Hlásenský – Bürger, Maršán, Hejda.

Větřínští se ujali vedení, když po spolupráci hrajícího trenéra Ginzela s Duškem centroval Homer a střelu Hlásenského usměrnili hostující zadáci mimo dosah brankáře Hrubého. Tři minuty před pauzou však hosté s řadou pendlů v sestavě ze standardní situace srovnali a ve druhé půli dalšími dvěma góly dokonali obrat.

„V první půli jsme byli o něco málo lepší, ale po přestávce jsme úplně vyhořeli. Vychytal nás Hrubý, který třeba vytáhl na břevno tutovku Skoka, a Jankov s několika pendly nás  potom jasně přehrál," viděl prohru přímo z trávníku hrající kouč Zbyněk Ginzel a ještě dodal: „Věřím, že porazíme Mladé a bude hotovo!"

Sestava Větřní: Pavelka –  Dvořáček, Ginzel, Jílek – Bordač (70. Sikuta), Skok, Sukdolák, Dušek, Homer – Podskalský, Hlásenský (30. Kotlár).