Velešín - Kaplice B 8:1 (3:0)

Již samotný úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Už ve 4. minutě zatáhl míč po levé straně Hrmo, zpětnou přihrávkou oslovil Zimka, jenž přízemní ranou na bližší tyč otevřel skóre a poslal domácí do vedení – 1:0.

V 9. minutě to bylo již o dva góly, když zpětnou přihrávkou velešínský navrátilec Petr nabil Zatloukalovi, který z dobrých třiceti metrů vyhnal pavouky z pravého horního rohu kaplické branky – 2:0. Vskutku výstavní trefa!

Domácí měli míč častěji na kopačkách a spartakovcům toho příliš nedovolovali. V 17. minutě Rozkošný přihrával Petrovi, jehož tečovaná střela se mezi tyče nevešla. O chvíli později se Hrmův nepovedený centr svezl po břevnu kaplické svatyně. Kapličtí se příliš na dostřel nedostávali, a když už se ke střele odhodlali, mířili většinou mimo. Jako Zifčák po Smolenově přihrávce. Na druhé straně pálil v dobré pozici Petr, ale i on měl mušku vychýlenou. Ve 27. minutě Motz přesným pasem našel na levé straně rozběhnutého Smolena, ten pronikl až k brankové čáře, po prudkém centru zakončoval zblízka Doubrava, hlavičkoval však nad branku. Po půlhodině hry připravil Fišer gólovku Frnkovi, ale křížná střela po zemi se mezi tři tyče nevešla. Vzápětí však rychlý výpad do otevřené kaplické obrany zakončil přesnou střelou Hrmo – 3:0. Tímto výsledkem skončil i celý první poločas.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Kapličtí hráli nadále odevzdaně a někdy i dost naivně. Velešínští byli naopak při chuti a své fandy potěšili dalšími vstřelenými góly. Čtvrtý zásah přišel po deseti minutách hry, kdy po dalším rychlém kontru zvýšil na 4:0 svým premiérovým gólem v dresu Velešína exkrumlovský Fišer – 4:0.

O několik minut později vychytal Petra v gólové pozici gólman Bílý. Zanedlouho pak asistent rozhodčího nepostřehl evidentní ofsajd, Rozkošný se ocitl sám před brankářem, mířil však mimo. V 66. minutě už domácí dovršili pověstného „bůra", když po přihrávce střídajícího Severy zakončoval přesně Zimek – 5:0.

Pak se čestného úspěchu dočkali i hosté. Kapličtí využili lehkovážnost domácích zadáků, lacino se dostali k míči a po centru M. Kouby překonal Kothánka zakončující Bauer – 5:1.

V 71. minutě však navýšil vedení domácích Fišer, neboť asistent rozhodčího přehlédl evidentní takřka třímetrový ofsajd – 6:1. Domácí pak v rychlém sledu přidali další dva góly, když se v rozmezí 73. až 78. minuty prosadili Rozkošný a Zimek – 8:1. Posledně jmenovaný domácí střelec se mohl radovat ze završení hattricku.

V prvním derby zápase nové sezóny Velešínští nad kaplickou rezervou jasně dominovali a zcela po zásluze odevzdaného soupeře zahanbili vysokou porážkou.

Sestava Velešína: Kothánek – Šváb, Zatloukal, Opekar, Zimek (78. Čulík) – Fišer, Falc, Rozkošný, Hrmo (80. M. Kysela) – Frnka (55. Severa), Petr.

Sestava Kaplice B: J. Bílý – Kubík, Motz, Sedláček, Koclíř – Zifčák, Kubata, Doubrava, D. Smolen (46. Valíček) – O. Kouba (46. Bauer), M. Kouba (80. Mil. Lhotský).

Trenér Stanislav Kysela (Velešín): „Občas se povede zápas, kdy dáte rychle nějaké góly a pak hrajete v klidu. A to byl tento případ. Hned první dvě naše střely skončily brankou, spadla z nás nervozita a pak přibývaly šance i další trefy. Hosté se sice v závěru půle trochu zvedli, ale čtvrtý gól po přestávce je totálně srazil a závěr už vypustili. Konečný výsledek je pro Kaplici asi krutý, protože tam není až tak špatný tým a určitě má na víc. Jsem pochopitelně rád, že jsme důležitý začátek zvládli na jedničku. Pochválím celý tým za přístup, všichni hráli s chutí. Vyzdvihnu Zatloukala, který výborně dirigoval obranu a navíc dal krásný gól."

Trenér Michal Rybák (Kaplice B): „Dva měsíce se na něco připravujete a je to během chvíle pryč. Dostali jsme v úvodu rychlé góly a pak jakoby se na to všichni vykašlali. Na hřišti nebyl nikdo, kdo by chtěl hrát nebo vůbec nějak bojovat. Bylo tam prostě všechno špatně a nedokážu si to pořádně vysvětlit. Je pravda, že máme hodně mladý tým, ve kterém schází vůdčí osobnost, přesto takto vypuštěný zápas je neomluvitelný. Každý z hráčů si musí sáhnout do svědomí!"

Libor Granec, Karel Vosika