V áčku osamocená Nová Ves inkasovala v domácím prostředí krutou šestigólovou nadílku od druhé Blatné a v průběžné tabulce si pohoršila o jedno místo z desáté na jedenáctou příčku.

Po předchozím nezdaru ve Čtyřech Dvorech opět zabrali Velešínští a tentokrát si z výjezdu do krajské metropole naopak vezli tři body za výhru v Hrdějovicích, která je posouvá ze sedmého na šesté místo béčkové skupiny.

Remízový král z Větřní přidal na šňůru nerozhodných výsledků již čtvrtý korálek, když se doma podělil s do té doby prvním Veselím, čímž si pojistil průběžné osmé místo.

Skupina A

Nová Ves / Brloh – Blatná 0:6 (0:3), branky: 48., 50. a 70. Mišiak, 13. Čadek, 26. Říha, 27. Hrubý.

„Co k tomu dodat…? Na tomto zápase bylo z naší strany všechno špatně, vůbec jsme nebyli na hřišti. Podobně jsme hráli loni na podzim, kdy naše výkony neměly hlavu ani patu. Průchozí obrana, hrozný přechod do útoku, absence sebemenší bojovnosti. Byli jsme tak soupeři příjemným tréninkovým partnerem, Blatná si v klidu zahrála a ještě s chutí zastřílela. Musíme na to co nejrychleji zapomenout, protože pokud bychom v podobném stylu měli pokračovat, tak budeme mít opravdu velké problémy," ví trenér Nové Vsi Lubomír Půlpán a ještě ironicky dodává: „Jediné pozitivum je, že během zápasu nepršelo, takže jsme si aspoň nezničili hřiště a nemusel jsem u střídačky držet deštník…"

Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, Anderle ml., Švarc, Smieško – M. Sekera, Vlček, Pouzar, Tejko (46. Z. Sekera) – Fischer – Hüttner.

Skupina B

Hrdějovice – Velešín 0:1 (0:0), branka: 71. Petr.

„Oproti minulému zápasu byl náš výkon nesrovnatelně lepší. Chlapci si důraznou domluvu naštěstí vzali k srdci a tentokrát jsme sehráli asi nejlepší podzimní utkání. Od první minuty jsme měli lepší pohyb, zvýšilo se nasazení a vytvářeli jsme si šance, i když jsme je zase bohužel zahazovali. Ve druhé půli to bylo podobné a naše příležitosti pochytal hrdějovický brankář, který kapituloval až po vyražené střele Semeráda a dorážce Petra. V závěru nás soupeř trochu přitlačil, ale podržel nás mladý brankář Schneider. Ten dobře zaskočil za Kothánka, který chyběl z rodinných důvodů. Zmíním ještě zkušeného Trummera, kterého jsme při několika absencích museli zase povolat. Přeskupili jsme řady a bylo to k lepšímu," pochvaloval si velešínský kouč Milan Frnka.

Sestava Velešína: Schneider – Jirský, Opekar, Trummer, Zatloukal – Zimek, Grznárik, Fišer, J. Rozkošný – Petr, Semerád (83. Severa).

Větřní – Veselí 1:1 (0:1), branky: 89. Weinhard z penalty – 5. Lukáš.

„Bod s Veselím je určitě dobrý. Dostali jsme hned v úvodu rychle gól, ale to byla možná jediná střela soupeře na naší branku za celý zápas. Jinak se hrálo od vápna k vápnu s vysokým nasazením obou týmů, zápas měl kvalitu. Na šance jsme měli navrch, ale tutovky Konečného nebo Gutheise gólem neskončily. Za bojovnost i vůli po bodech pochválím celý tým a vyzdvihnu tentokrát Duška, který hraje v životní formě. Blokoval šance soupeře, vybojoval penaltu, byl prostě u všeho," chválil větřínský trenér Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Adamíček, Pils, Dušek – Konečný, Sukdolák (82. Hromada), Vnuk, Poláček, Gutheis – Weinhard, Bordač.