Velešín – Nová Ves 1:0 (0:0)

V prvním poločase aktivnější domácí se snažili o útočný fotbal, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Hostům několikrát vyšel rychlý přechod do protiútoku, ale i oni se potýkali s přesností koncovky, a tak byl v poločase stav bezbrankový.

Po změně stran se už domácí více soustředili na obranu a jen občas vyráželi do brejků. Po jednom z nich však v 60. minutě vstřelili první – a jak se později ukázalo i jedinou – branku zápasu. Pod tříbodovou trefu se podepsal Chovanec – 1:0.

„Proti vedoucímu mužstvu tabulky jsme hráli se zajištěnou obranou a s cílem zkoušet brejky. Ujali jsme se vedení a potom ještě nastřelili břevno. Soupeř měl v koncovce naštěstí pro nás vychýlenou mušku. Za bojovnost a nasazení chválím celé mužstvo,“ hodnotil spokojený velešínský trenér František Jaroš.

Naproti tomu slova hostujícího kouče Karla Švarce měla ke spokojenosti hodně daleko: „Zápas nám vůbec nevyšel. Za celých devadesát minut jsme nebyli schopni vytvořit si trvalejší tlak a donutit soupeře k chybám. Po gólu domácích bylo na vyrovnání nebo případné otočení výsledku ještě dost času, ale nedokázali jsme soupeře přehrát a vypracovat si potřebné šance.“

Nová Ves si aktuálně pohoršila na průběžnou druhou příčku v poločasové tabulce, kde za nyní první Křemží ztrácí dva body. Velešín si naopak pátou výhrou v ročníku po třinácti odehraných kolech polepšil z jedenáctého až na deváté místo.

Sestavy – Velešín: Layrer – Opekar, J. Falc, Semerád (90. Krejčí), Šváb, S. Kysela, Chovanec, Sedláček, Zimek, Jirský, Crkva (81. Malovec).

Nová Ves: Šusta – Klein, Švarc, Jiří Anderle ml., Z. Sekera (70. Jan Anderle), Nejedlý (90. R. Postl), Jiří Anderle st., Šána, Vitha, J. Postl, Chmelař (80. Jungwirth).