Kromě Kaplice, která vybojovala cennou výhru v krajské metropoli na půdě budějovické Lokomotivy, bodovaly v sedmnáctém dějství druhé nejvyšší oblastní soutěže ještě dva týmy z regionu.

V tabulce nejvýše postavený nováček z Velešína po dvou prohrách konečně zabral, ze hřiště posledních Ledenic vezl plný počet bodů, čímž jistil průběžnou šestou příčku. Velmi cenný bodík na záchranářské konto přidala na jaře neporažená Nová Ves, která v domácím prostředí remízou obrala favorizovanou Dobrou Vodu a aktuálně ztrácí dva body na duo Kaplice a Větřní. To naopak po dvou výhrách vyšlo poprvé v odvetách naprázdno, vysoko padlo v Hrdějovicích a při horším skóre přenechalo jedenácté místo kaplickému Spartaku.

Ledenice – Velešín 2:4 (2:4), branky: 16. Volf, 24. Winkler – 9. a 17. Fišer, 6. Soukup z penalty, 33. Rozkošný.

„Tentokrát nám vyšel začátek, na soupeře jsme vlétli a rychle šli do vedení z penalty za faul na Rozkošného. Za chvíli jsme přidali druhý gól a i když domácí vzápětí snížili nechytatelnou střelou do šibenice, tak jsme prakticky hned po rozehrávce zase odskočili a měli hru pod kontrolou. Při absenci Zatloukala, který měl trest ještě na tento zápas, na stoperu vypomohl zkušený Trummer. Osvědčilo se přesunutí Kollára do zálohy, protože ve středu pole jsme měli jasně navrch a znát to bylo i na hře dopředu. Za poctivě odpracovaný zápas pochválím celý tým," řekl spokojený velešínský kouč Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Kothánek – Jirský (78. Severa), Trummer, Opekar, Zimek – Fišer, Kollár, Falc, Rozkošný – Kukačka (88. Král), Soukup (85. Kudláček).

Hrdějovice – Větřní 4:1 (2:0), branky: 3. Tomka, 23. Jordán z pen., 64. Suchan, 82. Kukačka – 75. Šimášek.

„Dopolední zápasy, to je pro nás vyloženě špatně. Totálně jsme prospali začátek a pak už se to vezlo. Domácí se na nás dobře připravili a vytěžili maximum ze své výškové převahy. Nezbývá než co nejrychleji zapomenout a soustředit se na domácí zápas s béčkem divizního Hradce," raději se díval dopředu hrající větřínský kormidelník Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Pavelka – Pils (64. Dvořáček), Ginzel, Dušek – Cifreund, Sikuta, Skok, Sukdolák, Gutheis – Weinhard, Šimášek.

Nová Ves / Brloh – Dobrá Voda 1:1 (1:1), branky: 7. Fischer – 37. Hanzal.

„Na jaře jsme ještě neprohráli a i když je to po remíze s Kaplicí další domácí ztráta, tak tento bod rozhodně má cenu. Na podzim jsme s Dobrou Vodou dostali šestku, ale tentokrát jsme odehráli vyrovnané utkání. Remíza odpovídá, i když příležitostí jsme v zápase měli o něco víc my. Za bojovný výkon chválím celý tým," hodnotil domácí trenér Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Brych, Fober, Jiří Anderle st., Chmelař – M. Sekera, Vlček, M. Hüttner, O. Švarc (62. T. Hüttner) – Ďurica (88. Smieško), Fischer.