Velké derby rozhodl Václav Beránek

Český Krumlov - Krumlovští vyhráli prestižní bitvu a na čele odskočili o dva body.

30.9.2010

Ve 37. minutě krumlovský Petr Boháč (vpravo) ve vápně nedovoleně zastavil Jakuba Lesňáka a hosté z penalty srovnali na 1:1.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Fincentrum krajský přebor mužů – dohrávka 1. kola: FK Slavoj Český Krumlov – FK Spartak Kaplice 2:1 (1:1)

Ve sváteční úterý bylo na programu tradiční derby mezi oběma okresními účastníky nejvyšší krajské fotbalové soutěže.

Těsná výhra lídra

Hráči domácího Slavoje v pozici lídra tabulky byli favority, hosté však nechtěli prodat kůži lacino. Už v 1. minutě pokoušel střelecké štěstí krumlovský Matuš, který svého času oblékal i dres Spartaku, ale jeho střelu Kopřiva kryl. Na druhé straně střílel o chvíli později M. Pulec, gólman Vokál však zasahovat nemusel.

Po necelé čtvrthodině se Krumlovští dostali do rychlého protiútoku, Beránek našel ve vápně ideální přihrávkou nabíhajícího Plišku, toho však brankář Kopřiva vychytal. První klíčový gólový moment se odehrál až v 16. minutě. To domácí kapitán Peťule sebou „plácl“ ve vápně a po zákroku brankáře Kopřivy se pískala penalta, kterou Pliška s přehledem proměnil – 1:0.

Souboj stejných hráčů pak přinesla 21. minuta zápasu, kdy domácí měli výhodu přímého kopu, technickou střelu přes zeď vyslal Pliška, Kopřiva ale byl u tyče včas. Na druhé straně zahrávali Kapličtí rohový kop, po centru M. Pulce hlavičkoval Ševčík, ale rozvlnil pouze boční síť. Po půlhodině hry Ševčík dlouhou přihrávkou oslovil Lesňáka, který přetlačil bránícího Špáta, pronikal sám do vápna, pískal se však útočný faul.

Poté Lesňák prostrčil míč Ševčíkovi, který střílel z hranice šestnáctky po zemi k tyči, Vokál však se štěstím míč lapil. Hosté se vyrovnání přece jenom dočkali, když ve 37. minutě fauloval Boháč ve vápně Lesňáka – a pískala se penalta i proti domácím. Míč si na puntík postavil Smolen a také nezaváhal – 1:1. Tento smírný stav pak vydržel až do poločasové přestávky.

Krátce po změně stran musel hřiště předčasně opustit zraněný Lesňák, což byl následek penaltového faulu krumlovského Boháče. V 52. minutě Peťule sklepl centr Klivandovi, ale jeho přízemní střelu Kopřiva chytil. O několik minut později po akci Špáta zakončoval mimo branku hostů Beránek. Definitivní rozhodnutí padlo čtvrthodinu před koncem zápasu. Po akci z levé strany a přihrávce před branku zajistil domácím tři body šťastnou trefou Beránek – 2:1.

V závěrečných minutách se hosté snažili o vyrovnání, domácí se naopak dostali několikrát do slibně vyhlížejících brejků, které však ke gólové tečce rovněž nedotáhli. V nastaveném čase po faulu na Z. Šafránka zahrávali hosté přímý kop, střela M. Pulce však těsně minula levou tyč Vokálovy svatyně – a prestižní bitva skončila těsnou výhrou lídra tabulky.

Fakta – branky: 16. Pliška z pen., 75. Beránek – 37. Smolen z pen., střely na branku 9:2, mimo 7:6, rohy 2:3, fauly 15:20, ŽK 5:4 (Špát, Peťule, Beránek, Benc, Vokál – Lesňák, Vávra, Ševčík, Doubrava), rozhodčí Novotný, 300 diváků.

Sestavy – Český Krumlov: Vokál – Svoboda, Klivanda, Beránek, Boháč, Peťule, Zatloukal, Pliška (90. Kroupa), Matuš (58. Benc), Špát (58. Sivák), Vacek.

Kaplice: Kopřiva – Doubrava, Ševčík, J. Smolen (82. J. Šafránek), Vávra, Faltus, Lesňák (51. Krenauer), M. Pulec, Z. Šafránek, Koutský (67. Micák), P. Pulec.

Řekli po bitvě

Trenér krumlovského Slavoje Lubomír Pintér: „V tvrdém zápase samozřejmě nikdo nechtěl prohrát. Kaplice hrála velmi dobře a my museli předvést to nejlepší, co v nás je. O naší výhře rozhodla vyšší kvalita střídajících hráčů. Soupeř po odstoupení Lesňáka a Koutského tahal za kratší konec. My předvedli kolektivní týmový výkon. Chválím celou obranu, která až na penaltový zákrok uhlídala nebezpečného Lesňáka. Směrem dopředu odvedli dobrou práci Beránek a Peťule.“

Trenér kaplického Spartaku Jiří Orlíček: „Začátek byl z naší strany mnohem lepší než v předchozích zápasech. Po zbytečné ztrátě míče jsme ale inkasovali z penalty. Na Lesňáka tam kromě penalty byly ještě další dva fauly ve vápně. Bohužel, Lesňák se navíc zranil a po jeho odchodu výrazně oslabila naše útočná fáze. Domácí po pěkné kombinaci dali druhý gól. My hráli jen po vápno, takže výhra Slavoje je zasloužená. Musím však ocenit, že se kluci z derby nepodělali a odehráli zápas na hranici svých současných možností. Myslím, že fotbal se musel líbit.“

Libor Granec, Karel Vosika

30.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.
16

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

Krampus show v Kaplici je na spadnutí.

Již pošesté proběhnou démoničtí krampusové Kaplicí

Ski servis: V lipenském příhraničí můžete běžkovat i lyžovat

Českokrumlovsko/ Rakousko - Lyžařské areály Hochficht a Sternstein hlásí na víkend ideální podmínky na sjezdovkách i v běžeckých stopách. A před víkendem byly upraveny také běžecké stopy okolo Frymburku.