K jihočeskému třetiligovému derby do Blatné odjela kaplická děvčata na poslední chvíli a hlavně bez několika hráček.

Blatná – Kaplice 4:1 (2:0)

Především absence nemocné Koláčkové a zraněné Bartyzalové byly citelným zásahem do základní sestavy trenéra Křivy. Domácí hráčky chtěly soupeřkám z Kaplice oplatit podzimní vysokou prohru na jejich hřišti. Spartak v domácím prostředí deklasoval Blatnou vysoko 7:2. Přesto byly hráčky Blatné vzhledem k postavení v tabulce v zápase favoritkami. Na jaře mají velmi dobrou formu a body sbírají jak na běžícím páse. Díky tomu se již výrazně dotáhly na čelo tabulky a v ní již předstihly i své soupeřky z Kaplice. A zlepšenou formu prodaly i v tomto střetnutí.

Již během první půle si domácí fotbalistky vypracovaly dvoubrankový náskok. Po přestávce se začaly prosazovat i hráčky hostujícího Spartaku a netrvalo dlouho a podařilo se jim vstřelit kontaktní branku. V 52. minutě Vocedálková přesným pasem našla rozběhnutou kapitánku Křivovou, která vybíhající gólmanku soupeře přelobovala na 2:1.

Kapličandy se pak nadechovaly k náporu, čáru přes rozpočet jim však udělalo zranění stoperky Vaňkové, která je pilířem kaplické obrany. Na její post se musela z útoku stáhnout Veronika Jedličková, která v obraně sice nezahrála vůbec špatně, chyběla však v útočné vozbě hostů. Svůj den tentokráte neměla ani brankářka Spartaku Petržalová, která nepůsobila vůbec jistým dojmem. První tři branky Kapličandy inkasovaly po standardních situacích. Centrované balóny do malého vápna hostující brankářka nedokázala vyřešit a domácí hráčky toho dokonale využily.

Nejkrásnějším momentem celého utkání pak byl čtvrtý gól v kaplické síti. To se jedna z fotbalistek Blatné na hranici velkého vápna z voleje opřela do míče a povedená křížná střela zapadla přesně pod břevno.

Fotbalistky Blatné byly po většinu zápasu lepší, takže jejich výhra v poměru 4:1 je naprosto zasloužená. Navíc díky dalšímu tříbodovému zisku se Blatná drží na čtvrté příčce, z které ztrácí na první Zlíchov pouhé tři body a je stále ve hře o případný postup do vyšší soutěže.

Kaplice: Petržalová – Kováříková, Vaňková (60. K. Jedličková), L. Tomášová, Tošilová, Doubravová (80. Urazilová), H. Tomášová, Bartoníčková, Vocedálková, Křivová, V. Jedličková.

Kapličandy jsou po další venkovní prohře na pátém místě, ale na Blatnou mají již pětibodovou ztrátu. V neděli dopoledne přivítají doma hráčky Spartaku vedoucí Zlíchov a rozhodně budou chtít prodloužit svou stoprocentní domácí bilanci.

Libor Granec