Fotbalisté Dynama po čtyřech utkáních v I. lize za sebou bez vstřelené branky konečně v soutěžním utkání zase dali gól.

Velký fotbalový večer to ve čtvrtek na Střeleckém ostrově jistě nebyl, na druhou stranu za hru ve druhé půli si fotbalisté Dynama vyhrát rozhodně zasloužili.

A nejen to, jejich výkon v této fázi zápasu nebyl špatný.

Navíc před poloprázdnými ochozy se hráči jen těžko vybičují k mimořádnému vypětí. „Před takovou hrstkou diváků se nedá čekat žádný fotbalový zázrak,“ krčil rameny trenér František Cipro, podle jehož soudu ale první poločas skutečně toho divákům příliš ke koukání nenabídl. „Hra se nám moc nedařila, do pořádné šance jsme se nedostali.“

Ve druhé půli ale výkon Ciprova týmu šel výrazně nahoru. „Něco jsme si v kabině vyříkali a řekl bych, že i střídání pomohla. Ve druhé půli jsme dle mého soudu už byli jasně lepší,“ usoudil zkušený kouč.

Budějovičtí fotbalisté si po změně stran vedle herní převahy vypracovali i několik brankových příležitostí, gól ale dali jen jeden. „Myslím, že jsme předvedli několik akcí, na které už se dalo koukat, ale bohužel pořád tomu chybí lepší finální přihrávka,“ mrzelo kouče Dynama, jenž tato slova adresoval třeba i na Hudsona, byť právě jeho příchod do druhé půle hru Dynama výrazně oživil a rozhýbal.

„To je pravda, nicméně on po neskutečných věcech, které udělá v přípravné fázi, kdy si obhodí hráče, obejde ho a uteče mu, kdy všechno udělá dobře, v té finální fázi místo toho, aby zvedl hlavu, dal to pod sebe, či zakončil, tak zazmatkuje,“ vrtěl hlavou Cipro a dodal, že totéž platí také na Klesu i jiné jeho svěřence.

Debut v dresu Dynama si odbyl mladý chorvatský gólman Matej Delač, jenž přišel na hostování z Chelsea, hosté ho ale vlastně vůbec neprověřili. „Šla na něj jediná střela, navíc z ofsajdu. Tu ale chytil,“ zmínil Cipro ránu, kterou vyslal v první půli Böhm.

Žižkov oproti ligovému derby s Bohemians postrádal několik hráčů (Zapalač a Šťastný marodka, Slodowy a Nestorovski reprezentační povinnosti), přesto ale přijel v nejsilnějším možném složení.

Trenér Martin Pulpit potvrdil, že Viktorka pohárové zápasy na druhou kolej nestaví. „Je to ostrý zápas a ty potřebujeme. Pro náš mladý tým je to další cenná zkušenost,“ vyzdvihl. „Chtěli jsme pro odvetu na Žižkově uhrát co nejpřijatelnější výsledek. Jestli těch 0:1 bude stačit, uvidíme. Určitě bychom se chtěli zkusit dostat ještě o kolo dál,“ ujistil.

Na čtvrtfinále si myslí i Jihočeši. „Pohárová matemtika velí doma nedostat gól. Neříkám, že je hotovo, ale v 1:0 není v poháru špatný výsledek,“ konstatoval trenér Cipro, jenž věří, že by výhra mohla jeho hráčům pomoci i v neděli, kdy Dynamo v I. lize hraje od 15 hod. doma s Teplicemi.