Diváci byli při přestřelkách jistě spokojeni, méně už kormidelníci týmů z našeho regionu. Velešín v souboji do té doby tříbodových týmů inkasoval doma potupnou osmičku od Blatné a v průběžné tabulce áčkové skupiny mu patří dvanácté místo. Větřní prohrálo o dva góly na horké bavorovické půdě, odkud se body vskutku nevozí…, a je jen o skóre jedenácté.

Velešín – Blatná 4:8 (2:5)
Branky: 73. a 80. Šálek, 1. Papoušek, 34. Semerád z penalty – 7. a 47. Čadek, 9. a 52. Křivanec, 19. Petrášek, 22. Prokopec z penalty, 37. Machovský, 58. Míka.

Velešínští sice hned z první akce vedli, ale pak hosté během čtvrthodiny v rozmezí 7. až 22. minuty čtyřikrát pokořili děravou domácí obranu. Do půle přišel ještě jeden zásah a po obrátce další tři slepené góly, naštěstí se po hodině hry blatenský brankostroj zastavil a domácí alespoň kosmeticky upravili výsledek.

„Hokej se u nás opravdu nehrál, ale dělali jsme hrozné chyby v obraně a zápas vůbec nevyšel ani našemu brankáři. Nejvíc nás trápí stálé změny v sestavě a z toho pramenící nesehranost,“ smutnil velešínský kouč Miroslav Lenčéš.

Sestava Velešína:
Schneider – Zimek, Pomije, Trummer (46. Čulík), Šváb – Trestr, Falc, Šálek, Lefan – Papoušek (65. Rameš), Semerád (85. Škuta).

Bavorovice – Větřní 4:2 (2:0)
Branky: 16. a 41. Smékal, 59. Štěpánek, 70. Blažek – 73. Gutheis z penalty, 87. Weinhard.

„V první čtvrthodině jsme zahodili dvě tutovky a pak dostali gól z rohu a do šatny druhý z rychlého brejku. Místo náskoku jsme v půli dva góly ztráceli. I když jsme byli celý zápas víc na míči, tak domácí byli produktivnější a nám se povedlo jen korigovat za
rozhodnutého stavu,“ viděl zápas přímo z trávníku větřínský hrající trenér Zbyněk Ginzel a ještě dodal: „Příště jedeme do Plané, která je na tom ještě hůř než my, takže to bude prakticky už teď o šest bodů. Doufám, že se dají dohromady marodi Pliška s Pilsem a v pořádku bude i Žilavý, který teď odehrál celý zápas se sebezapřením.“

Sestava Větřní: Pavelka – Žilavý, Ginzel, Vnuk – Dvořák (46. Cifreund), Skok, Poláček, Podskalský (54. Bordač), Gutheis – Peťule (72. Kotlár), Weinhard (88. Sukdolák).