Větřínští odčinili předchozí nezdar z derby ve Velešíně, v důležitém utkání celků z dolní poloviny tabulky doma otočili výsledek proti Vacovu a polepšili si na sedmé místo.

V pořadí poslední Velešínští znovu ukázali jarní vzestup, hodně potrápili favorizovaný strakonický Junior, i když nakonec se od Otavy vraceli s prázdnou.

Větřní – Vacov 4:2 (3:2), branky: 33., 38. a 88. Gutheis, 24. Sivák – 9. Mach z penalty, 35. Ketzer.

Okresní zástupce v úvodu prohrával, ale k obratu svou první trefou ve větřínských barvách zavelel Martin Sivák. Jako správný kapitán pak tým k výhře táhl Petr Gutheis.

„Chyběl nám Weinhard, který je s reprezentací na mistrovství Evropy sálovky ve Španělsku. Nastoupili ale Pliška se Skokem. Ve srovnání s minulým zápasem ve Velešíně jsme měli čtyři nové lidi a obrana zase hrála v úplně jiném složení, což bylo hlavně v úvodu znát. Prvních dvacet minut jsme se hledali, ale postupně se to lepšilo. Pochválím brankáře Dobrovodského, který tým hlavně v úvodu podržel. Nad ostatní pak vyčnívalo trio Pliška, Sivák a Gutheis,“ chválil větřínský trenér Jan Peťule, jenž se v samotném závěru utkání dostal i na trávník.

Sestava Větřní: Dobrovodský – Skok, Pliška, Vnuk, Dušek (48. Rada), Z. Chupík (66. Cifreund), Sivák, Poláček, Kotlár (89. Peťule), Podskalský, Gutheis.Jun. Strakonice – Velešín 1:0 (1:0), branka: 35. Máška.

Velešínští v poslední půlhodině favorita přimáčkli, dokonce vyrovnali, ale gól Šálka pro údajný ofsajd neplatil.

„Byl to celkem vyrovnaný zápas, kterému by asi slušela remíza. V první půli byli lepší domácí a šli do vedení z brejku po naší zbytečné ztrátě. Vyrovnat ovšem mohl Šálek, který šel ze strany sám, ale zakončil těsně vedle. Ještě začátek druhé půle byl v režii domácích, kteří nás zatlačili sérií standardek. Všechno jsme přestáli a v poslední půlhodině jsme už měli víc ze hry. Zdálo se mi, že i fyzicky měli kluci navrch. Dali jsme gól, ale trefa Šálka pro ofsajd, který určitě nebyl, neplatila. V závěru měl ještě šanci Fišer, jenomže přestřelil, takže nemáme nic. Škoda, remíza by víc odpovídala obrazu hry a byla by spravedlivá,“ smutnil po těsné porážce velešínský kouč Miroslav Lenčéš.

Sestava Velešína: Ottenschläger – Šváb, Pomije, K. Zatloukal, Severa, Zimek, Semerád, J. Zatloukal, Fišer, Vlačuha, Šálek.

V příštím kole Velešín přivítá na svém trávníku deváté Prachatice a Větřní čeká zkouška ohněm v podobě vystoupení na půdě lídra z Týna.