Futsalisté větřínského celku Bombarďáků se mohou v těchto dnech pochlubit dalším výrazným zápisem do klubové kroniky.

Poté, co se do širší reprezentační nominace hráčů do 21 let dostali větřínští hráči Kuzma, Weinhard a Homer, následně pak na mistrovství Evropy této kategorie hrál Weinhard, který byl později vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu jedenadvacítek, mají nyní Větřínští svého zástupce i v seniorské kategorii reprezentačního áčka futsalového národního týmu.

Svými dlouhodobými výkony si o nominaci do prvního českého výběru řekl kapitán Bombarďáků Radek Soukup, který pozvánku do přípravného kempu, jenž se bude konat poslední březnový víkend v podkrkonošské Jilemnici, dostal při pohárovém finále od reprezentačního trenéra Aleše Štorce.

„Radek Soukup patří k našim největším oporám. Podává dlouhodobě výborné výkony. Loni se umístil v tabulce střelců futsalové ligy na druhém místě a letos se už stal spolu s klatovským Mužíkem nejlepším kanonýrem nejvyšší soutěže.

Celý náš tým drží Radkovi palce, aby se teď dostal i do užší nominace pro nadcházející mistrovství Evropy, které se uskuteční v květnu v ruském Petrohradu. A kdyby to náhodou nevyšlo, tak příště se to jistě podaří. Radku, blahopřejeme a držíme palce!“ vzkazuje manažer a brankář Bombarďáků v jedné osobě Karel Klabouch.

Karel Klabouch, Karel Vosika