Na větřínském trávníku se v předehře jarního kola představil FK Nová Ves/Brloh a v souboji celků ze spodku pořadí se tak hrálo o pověstných šest bodů.

Větřní - Nová Ves / Brloh 2:1 (0:1)

V bojovné partii měli domácí jedinečnou možnost po půlhodině hry. Po zákroku na Weinharda v šestnáctce se pískala penalta, ale sám větřínský špílmachr při exekuci neuspěl, když ze souboje vyšel vítězně brankář Poula. A osm minut před pauzou se radovali hosté, když na konci rychlého brejku stál Jan Postl – 0:1.

Náskok hostů mohl pojistit veterán Anderle, ale sám před Pavelkou s domácím brankářem přeloboval i jeho svatyni. Rozhodující momenty se pak odehrály během chvíle v poslední desetiminutovce. V 85. minutě si na centr Duška nabíhal Radykhovskyy a ve vzdušném souboji hostující bek Chmelař nešťastně usměrnil balon do vlastní sítě – 1:1. A za další minutu byl obrat dokonán, když po akci Weinharda doklepával do prázdné branky Cifreund na výsledných 2:1.

Větřínští si připsali veledůležitou třetí výhru, polepšili si na deset bodů a přezimují na dvanáctém místě. Novoveští zůstali po deváté prohře na devíti bodech a do jara půjdou z předposlední třinácté příčky.

Sestavy - Větřní: Pavelka – Mi. Votýpka, Soukup, Kotlár – Přibyl (76. Turek), Sikuta, Cifreund, Dušek, Ginzel (50. Radykhovskyy – 90. Vegeš) – Weinhard, Homer, Nová Ves: Poula – Brych, Fober, Švarc, Chmelař – J. Postl (65. Smieško), Anderle ml., Anderle st., Vlček, Vejvoda (86. M. Sekera) – Pouzar (79. Hüttner).

Hrající trenér Zbyněk Ginzel (Větřní): „V první půli jsme byli lepší, měli šance, ale zase jsme dojeli na žalostnou koncovku. Soupeř šel z brejku do vedení a po přestávce mohl odskočit. Měli jsme ale štěstí, které se k nám přiklonilo i v závěru. Je to pro nás velmi důležitá výhra. Radost ze tří bodů je určitě, ale hra nic moc extra nebyla."

Vedoucí mužstva Jan Postl (Nová Ves): „V první půli jsme přežili penaltu a šli z pěkné akce do vedení. Škoda, že jsme pak nepřidali druhý gól, protože šance jsme na to měli. Ve druhé půli jsme ovšem zbytečně zalezli, domácí nás zatlačili, ale nějakou pořádnou příležitost neměli. Závěr jsme ovšem nezvládli. Rozdílovým hráčem byl Weinhard, který se nedal oddělit od balonu a byl strůjcem obratu. Ještě teď nevěřím, že takový zápas můžeme prohrát, ale bohužel se to stalo. Místo toho, abychom trochu odskočili od dna, tak jsme se ještě více namočili. Snad se potvrdí, že jaro míváme lepší."