Trenérům v pořadí dvanáctého nováčka z Větřní a předposledního FK Nová Ves/Brloh jsme před startem jarních odvet pokládali tyto shodné okruhy dotazů:

1/ Panuje spokojenost se zimní přípravou vašeho týmu?

2/ Došlo v kádru oproti podzimu k nějakým změnám?

3/ S jakým cílem a vyhlídkami jdete do jarních odvet?

SK Větřní

Se solidním šestnáctibodovým polštářem jde do do odvet větřínský novic pod taktovkou ostříleného matadora Zbyňka Ginzela. Hrající kouč nám odpovídal takto:

1/ „Musím předeslat, že klub a jeho vedení udělalo pro kvalitní zimní přípravu týmu maximum, ale hráči to nevzali vůbec zodpovědně. Přístup byl špatný. Na tréninky nás chodilo málo a o moc lepší to nebylo ani v zápasech. Výmluvná byla i účast na soustředění, kam jelo jen pět hráčů z áčka. Sehráli jsme šest přípravných zápasů. Na úvod jsme porazili béčko Krumlova 5:2, pak prohráli 0:1 v Prachaticích, nakládačku jsme dostali v Kaplici i s Netolicemi (pozn. – 0:8 a 0:7). Vůbec nejhorší to pak bylo na soustředění, kdy jsme s divizní Litolí dostali třináct gólů, ale tam byla půlka kluků z dorostu. Generálku jsme měli hrát s béčkem Kaplice, ale to nám odřeklo, tak jsme poslední přípravu sehráli znovu s béčkem Krumlova (1:1). Celkově tedy nemůžu být vůbec spokojen. Jedním slovem to byla tragédie."

2/ „Odchody nejsou téměř žádné, vlastně jen dva. Z hostování se do Loučovic vrátil brankář Hüttner a Hlásenský ukončil kariéru. Bohužel, v poslední přípravě se nám zranil Weinhard, což je pro nás velké oslabení. Nové tváře jsou také dvě. Na půlroční hostování z Kameňáku přišel zkušený Radek Soukup a na hostování z Přídolí máme Jana Kališe, který hrál poslední roky v Loučovicích."

3/ „I.A třída je hodně náročná soutěž, o čemž jsme se už na podzim sami přesvědčili. Přesto uděláme maximum, abychom jí ve Větřní udrželi. Já pořád klukům, i přes špatnou přípravu, věřím. Když se takzvaně kousnou a budou bojovat, jak mají, tak je záchrana určitě reálná."

FK Nová Ves/Brloh

S pouhými deseti body na kontě a z předposledního třináctého místa ve skupině startují do jara fotbalisté Nové Vsi. Kouč našeho týmu od hranic okresu Karel Švarc nám před odvetami řekl:

1/ „Obrazem celé naší zimní přípravy byl poslední zápas s Frymburkem. Hlavním a nejdůležitějším motivem totiž byl vlažný až laxní přístup hráčů. Sehráli jsme pět zápasů s bilancí dvou výher a tří porážek. Ve Strakonicích jsme porazili Janovice nad Úhlavou 5:4, doma prohráli s Mladým vysoko 0:7, porazili jsme tradičního rakouského soupeře z Hasslachu 4:2, ve splácané sestavě prohráli v Ševětíně 1:3 a nakonec nezvládli generálku proti Frymburku s výsledkem 1:4. Bez ohledu na výsledky spokojenost vůbec není, a to zejména s již zmíněným přístupem hráčů, který se mi ani trochu nelíbil."

2/ „Z manšaftu oproti podzimu nikdo neodešel, což je dobré. A máme nové tváře. Na hostování z Dynama přichází gólman Josef Novák. Do obrany jsme získali Martina Fobera z Drnovic a Jiřího Brycha ze Strunkovic. Dle mého názoru jsme tedy posílili, ale bohužel na marodce zůstávají Švarc, Pouzar a Wohlgemuth, tedy tři hráči ze základu, a to je velké oslabení. Snad aspoň Marek Wohlgemuth se dá rychle dohromady."

3/ „Začínáme jaro doma proti posledním Borovanům, kdy se bude hrát o pověstných šest bodů. Už první zápas nám tedy napoví, jak na tom budeme. Myslím, že kádr špatný nemáme, ale musí to kluci na hřišti takzvaně prodat. Tedy nevěšet hlavu, bojovat a bodovat. V přípravě mi chyběla větší vůle máknout. Pokud tohle hráči na svém výkonu dodají, tak věřím, že je v našich silách soutěž udržet."