Výhodu domácího prostředí konečně využili Větřínští, kteří před vlastními fandy zdolali Chlum u Třeboně, připsali si první body a opustili poslední místo. Až na samé dno vinou horšího skóre totiž spadla Křemže, která po domácím debaklu s lídrem z Borovan inkasovala znovu potupný sedmigólový nářez na půdě dalšího spolufavorita z Kamenného Újezdu. Na hřišti soupeře bodové konto rozhojnila jen rezerva krumlovského Slavoje, která si přesvědčivou výhrou v Mladém upevnila průběžnou čtvrtou příčku. Naopak, ze šestého až na desáté místo si pohoršilo béčko kaplického Spartaku, jež kolapsem v závěru vyšlo naprázdno na hřišti zálohy divizní Malše Roudné.

První zápis

Větřní – Chlum 2:0 (1:0). K prvnímu vítězství Větřní nasměroval už v 7. minutě Bordáč, který otevřel skóre pěknými nůžkami a přes hlavu se trefil přesně k tyči na 1:0. Nejtěsnější stav pak vydržel až do přestávky. Ve druhé půli měl blízko k uklidňujícímu druhému zásahu Kotlár, ale po přihrávce střídajícího Opekara   pouze orazítkoval tyč. V dobrých šancích pak těsně minuli chlumskou svatyni Sikuta i Přibyl. O tom, že poprvé v této sezoně budou Větřínští slavit bodový zisk, se definitivně rozhodlo až dvě minuty před koncem, kdy Sikuta vymotal hostující obranu a přesnou střelou pečetil na 2:0.

Sestava Větřní: Jakub Fleischmann –  Vegeš (60. Žilavý), Dušek, Sukdolák, Jílek – Bordáč (70. Přibyl), Sikuta, Skok, Šustr – Kotlár, Dvořáček (46. Opekar).

Výhra a dvě prohry

Mladé – Č. Krumlov B 1:4 (0:3), branky: Lískovec – Mertl 2 (1x z penalty), Pimpara, Wagner.

Roli papírového favorita slavojáci plnili od prvních minut a o svém zaslouženém vítězství rozhodli už do pauzy, kdy měli tříbrankový náskok. Ten pak po změně stran ještě zvýraznili a domácí až v úplném závěru dali čestný úspěch po špatné malé domů Hermanna.

„Musím pochválit celý tým za výkon, který se musel líbit. Spolehlivě zahrála obrana, záloha ovládla střed hřiště a útočníci vstřelili tři branky.  Jakub Wagner odehrál o víkendu dva dobré zápasy jako střídající hráč áčka a stoper béčka. A vstřelená branka je odměnou za jeho dobrý přístup a nasazení k tréninkům i zápasům," chválil krumlovský trenér Jan Petřík.

Sestava Slavoje: Trnka – Fišer, K. Zatloukal, Wagner, Babinský (70. Kopřiva) – Žilenko, Matuš, Sivák, Hermann (80. Lacko) – Mertl, Pimpara (70. Podskalský).

Roudné B – Kaplice B 2:1 (0:0). V první půli byli lepším a fotbalovějším týmem domácí, ale do kabin se i přes některé dobré šance šlo za bezbrankového stavu.

I v úvodu druhého dějství se pokračovalo v nastoleném trendu a po střele Růžičky hosty zachránilo břevno. O chvíli později byl ve vyložené příležitosti Troup, ale Rybák dokázal se štěstím nadvakrát zakročit. A poté se obraz hry změnil, když najednou začali být nebezpeční i hosté. Po rohu v gólové pozici ještě Koclíř hlavou těsně minul, ale dvanáct minut před koncem se už Kapličtí radovali. Jirka si narazil míč s Hejnou, ve vápně byl sice u míče dříve vybíhající gólman Konečný, lehký balón mu ale vypadl a Jirka pohotově poslal balon do odkryté domácí svatyně – 0:1.

Domácí však v závěru zvýšili úsilí a v nastaveném čase byli odměněni. Na polovině hřiště zahrávali Malšané standardku,  po centru Šolce hlavičkoval Vogl, gólman Rybák stačil na brankové čáře míč vyrazit, ale Růžička dokázal dorazit na 1:1. A aby si kalich hořkosti hosté vypili až do samotného dna, přišla v nastaveném čase další standardka pro domácí, znovu Šolc poslal polovysoký centr, který Svoboda usměrnil ke vzdálenější tyči – 2:1. V nastavení tak spartakovci  dvakrát inkasovali, obdrželi čtyři žluté a jednu červenou kartu,  a to vše za protesty…

K tomu vyloučený hrající kaplický trenér Jan Říha řekl: „Hodnotí se mi velmi těžko, protože jsme ještě v devadesáté minutě vedli. Roudné doma moc neztrácí, proto jsme zvolili defenzivní taktiku a spoléhali na brejky. Soupeř si sice vytvořil tlak i několik příležitostí, ale ty jsme někdy i s dávkou patřičného štěstí přežili. Pak jsme dali gól a snažili se výsledek udržet, což se nám nepodařilo. Hlavní slovo si vzal rozhodčí, přišlo dvouminutové nastavení, které ale trvalo  pět minut, kdy jsme dvakrát po standardních situacích inkasovali. Bohužel, v závěru nás sudí jedním chybným verdiktem při otočeném autu rozhodil a přišla nekoncentrovanost, což by se nám ale stávat nemělo."

Sestava Spartaku: Rybák – Koclíř, Vosátka, Sedláček, Kubík (74. O. Kouba), Roule, Kubata, Micák, Wögebauer, Hejna (82. J. Říha), Jirka.

K. Újezd – Křemže 7:0 (1:0). Křemežští museli spolknout další hořkou pilulku, i když to na sedmigólový nášup v první půli vůbec nevypadalo.

Domácí favorit se sice už v 5. minutě ujal vedení pohotovou střelou Hubky, ale pak měli více ze hry hosté. V útoku byl vidět navrátilec Rolník, který už za další dvě minuty měl na noze vyrovnání, když se dostal do samostatného nájezdu, ale jeho lob vyškrábl brankář Layrer s pomocí tyče na roh. Po čtvrthodině byl Rolník faulován na hranici šestnáctky, ale Chromý zakroutil přímý kop jen do břevna domácí svatyně. Největší šanci pak měli hosté po dalším průniku Rolníka, který předložil na penaltu míč volnému Edelmanovi, ale ten trestuhodně netrefil zcela prázdnou branku.  Domácí byli v úvodním dějství prakticky neškodní, o to fatálněji proto vyznívá kolaps hostů po obrátce.

V 51. minutě se po rohu halfvolejem do šibenice trefil Arnold na 2:0. Za další tři minuty pak hosty postihla další rána, když po hrubém faulu domácího Červonyje neudržel Rolník nervy na uzdě a byl stejně jako domácí hráč vyloučen, ovšem za oplácení. Vzápětí Brabec nepochopitelně vhodil aut před vápno přímo na nohu Svobodnému, který pohodlně zvyšoval už na 3:0. Po hodině hry se pěkně z dálky na 4:0 trefil Písek a debakl hostů pak podtrhla poslední desetiminutovka. Penaltu za faul brankáře Končoka ještě Samek nepotrestal (břevno), ale v závěru ještě domácí trefami Průdka (83.), Holuba (86). a Mráze (88.) vytáhli skóre až na výsledných 7:0.

„V zápase, ve kterém jsme měli v půli vést minimálně o gól, tak utržíme takový debakl… Navíc jsme před důležitou sérií doma, kde nás čeká Mladé a Klikov, přišli po hrubé nedisciplinovanosti o Rolníka. Hlava mi to nebere," smutnil křemežský trenér Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Končok – Čondl, Filip, Fleischmann, Brabec – Schober, Chromý, Novotný, Matějka (81. Stráský) – Edelman (63. Kaňka), K. Rolník.