Osmé dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – I.A třídy – přineslo do okresní pokladnice tři body.
V áčkové skupině byla k vidění domácí potupa Nové Vsi, která v důležitém souboji ze spodku pořadí inkasovala doma výmluvnou osmičku od Hradiště a klesla na předposlední místo.

V béčku vydřelo Větřní cennou výhru nad Čtyřmi Dvory a při rovnosti bodů díky skóre přeskočilo na šestém místě Velešín, jenž nejtěsnějším výsledkem padl na půdě novice z Plané. A právě prestižní derby souboj obou okresních rivalů je na programu v příštím kole.

Skupina A

Nová Ves / Brloh – Hradiště 0:8 (0:3), branky: 17., 26. a 48. Pichlík, 6. Čejka, 55. Blažek, 70. Šafárik, 75. König, 88. Humr.

„Takový zápas se ani hodnotit nedá, protože náš výkon tam prostě nebyl. Nejhorší je, že proti relativně hratelnějšímu soupeři jsme ani v nejmenším nekousali, jak jsem minule sliboval. Bojovnost jsme nechali v kabině! Tak se hrát nedá a neomlouvá nás ani úzký kádr a chybějící kvalita. Oproti jaru nám schází šest hráčů základu, což se musí nutně projevit. Při tom fotbal by se měl hrát pro zábavu, ale v našem podání je to jedno velké trápení. To nemůže nikoho bavit. Podzim nějak dohrajeme a pak si musíme sednout, co s tím budeme dělat dál," smutně konstatoval novoveský kouč Lubomír Půlpán.

Sestava Nové Vsi: Novák (46. Poula) – Brych, Anderle st. (62. R. Postl), Anderle ml., Chmelař – M. Sekera, Vlček (78. Klein), Pouzar, Smieško – Fischer (46. Tejko), Hüttner.

Skupina B

Větřní – Čtyři Dvory 2:1 (0:0), branky: 50. Gutheis, 89. Weinhard – 64. Nečekal.

„První půle byla opatrná, ve druhé jsme šli do vedení krásnou střelou Gutheise z přímého kopu. Pak ovšem přišla naše klasika, po gólu jsme přestali hrát a soupeř brzy srovnal. Šli jsme ale za výhrou a zaslouženě, vzhledem k počtu šancí, v závěru povedeným signálem při rohu rozhodli," těšilo hrajícího trenéra Zbyňka Ginzela, jenž si neodpustil malé rýpnutí: „Ruda se celý zápas šetří, potuluje se po hřišti, ale pak na konci vždycky rozhodne. Je to ovšem před derby cenná výhra a už se po naší současné bodové šňůře do Velešína těšíme."

Sestava Větřní: Pavelka – Adamíček, Ginzel, Dušek – Bordač (87. N. Kotlár), Sukdolák, Poláček (80. Vnuk), Konečný, Gutheis – Weinhard (90. Přibyl), Skok (89. Decarli).

Planá u ČB – Velešín 1:0 (1:0), branka: 37. Petscher.

„Výsledek je velké zklamání, protože jsme byli po celý zápas herně lepší, ale nedáme ani nejvyloženější šance. Soupeř bránil a hrál na brejky, které jsme si až na jednu výjimku pohlídali. Ta bohužel rozhodla. Druhá půle byla jednoznačně v naší režii, ale bez efektu. Asi tam byla i penalta na Trummera, ale na to se vymlouvat nebudeme. Z řady šancí jsme měli dát alespoň dva nebo tři góly – a nebylo co řešit. Budeme se chtít rehabilitovat v derby a kluci sami cítí, že mají co napravovat," vzkazuje velešínský trenér Milan Frnka.

Sestava Velešína: Schneider – Opekar, Trummer, Jirský, Zatloukal – Zimek, F. Rozkošný, Grznárik (81. Severa), J. Rozkošný – Petr, Semerád (46. Fišer).