Cennou výhru si nakonec připsali Větřínští a zajistili si přezimování na devátém místě se čtrnácti body. Krumlovští zůstali na 24 bodech a po podzimní části jsou pátí.

Větřní – Č. Krumlov B 2:0 (0:0)

V prvním poločase se domácí dostali do pěti vyložených šancí, které však neproměnili. Jen Homer šel několikrát sám na brankáře, ale v koncovce úspěšný nebyl. Hlavičku Opekara bravurně vytáhl Kothánek. Na druhé straně se dostával do vápna Hermann, ale jeho zakončení šlo mimo. Stejně se pak vedlo i Sivákovi a Kopřivovi.

Ve druhé půli nejprve zahrozili hosté po spolupráci Poláčka s Hermannem, jehož střelu však bravurně zlikvidoval Trenčanský. Rozhodující moment přišel v 68. minutě, kdy se po rohu Rudolfa Weinharda nádherně do vzduchu pověsil Tomáš Weinhard a hlavičkou poslal domácí do vedení.

Pojistku pak deset minut před koncem přidal Sukdolák, jehož dalekonosný nákop téměř z poloviny hřiště skončil přesně pod břevnem krumlovské branky – 2:0. Větřní tak oplatilo béčku krumlovského Slavoje porážku 1:3 z prvního vzájemného zápasu.

Sestavy – Větřní: Trenčanský – Cieslar (87. Mleziva), T. Weinhard, Sukdolák, Jílek (70. Dušek) – Šustr (55. Dvořáček), Sikuta, R. Weinhard, Hlásenský – Opekar, Homer, Č. Krumlov B: Kothánek – Štich, K. Zatloukal, Babinský (75. J. Decarli), Lacko (46. M. Kotlár) – Kopřiva, Fišer, Sivák, Poláček – Carda (80. Sláma), Hermann.

Trenér Zdeněk Podhola (Větřní): „Vyhráli jsme zaslouženě. Derby s Krumlovem se hrálo po deseti letech a jsem rád, že jsme tento prestižní souboj zvládli. Závěr podzimu se nám celkem povedl, a tak můžeme jít do jara klidnější. A pokud tým posílíme o hráče, které máme v hledáčku, pevně věřím v záchranu. V posledním zápase bylo znát, že zase nastoupil Ruda Weinhard. Jeho přínos byl vidět hlavně při standardkách. Po jeho rohu jsme rozhodli.“

Trenér Jan Petřík (Č. Krumlov B): „Domácí vyhráli zaslouženě, náš výkon nebyl dobrý. Problémy nám dělal i těžký terén. Při první brance jsme neuhlídali Tomáše Weinharda, kterého jsme měli bránit osobně. Druhá branka z odkopu byla kuriózní. To ale nic nemění na tom, že domácí mohli dát v prvním poločase pět gólů. My jsme měli ještě za bezbrankového stavu obrovské šance Hermanna a Siváka. Jít do vedení, utkání by se vyvíjelo jinak. Pozitivně hodnotím ve druhé půli příchod tří dorostenců, kteří nezklamali. Citelně nám ovšem chyběl Matuš. Po podzimu jsme pátí, věřím, že na jaře se ještě zlepšíme. “

Jan Petřík, Karel Vosika