Tipy z víkendové nabídky posledního kola ročníku 2008/09 oblastních fotbalových soutěží z pohledu vystoupení celků z našeho okresu.

Krajský přebor

Oba okresní týmy v nejvyšší oblastní soutěži udělají tečku za sezonou na domácím trávníku, a to shodně v sobotu od 15 hodin. V tabulce už definitivně třetí kaplický Spartak hostí pátou Hlubokou, na jejíž půdě na podzim vyhrál 2:1 brankou M. Pulce z nastaveného času.

„V posledním zápase chceme před domácími diváky ukázat, že ve špičce přeboru nejsme náhodou. Hráče by už neměla svazovat žádná nervozita, a tak by se měl hrát pěkný útočný fotbal,“ zve fanoušky kaplický kouč Bohdan Malický, který tentokrát bude mít k dispozici širší kádr. „Kromě distancovaného Houšky jsme téměř kompletní. Budou všichni Pulcové, vrací se i Kuta. Jediný otazník tak visí jen nad Flöringem, který minule v závěru odstoupil pro svalové zranění a v týdnu netrénoval,“ vypočítal Malický.

V průběžné tabulce kolo před koncem čtvrtý českokrumlovský Slavoj přivítá desáté Dražice, kterým má oplácet podzimní prohru 1:2 z jejich hřiště.

„Bude to už bez nervů, i když chceme vyhrát a kýžené čtvrté místo udržet. Doufám, že se s našimi fandy rozloučíme dobrým výkonem a výhrou,“ říká krumlovský lodivod Lubomír Pintér a dodává: „Kromě dlouhodobě zraněných nebude Zatloukal, který v pátek odjel na dovolenou. Šanci tak dostanou další mladíci,“ má jasno trenér, kterého v případě udržení Slavoje na „bramborách“ čeká holení hlavy za prohranou sázku s hráči.

První třídy

Jediný náš tým v oblastní I. A třídě – FC Šumava Frymburk – si v závěru ročníku zkomplikoval situaci, když s 28 body klesl až na jedenácté místo a nemá ještě definitivní jistotu udržení. V sobotu Frymburští už od 10.30 přivítají v pořadí osmé béčko Strakonic a potřebují v derniéře bodovat.

V šestadvacátém dějství nejnižší krajské soutěže – I. B třídy – jsou na programu tři prestižní okresní derby, která se všechna hrají v sobotu. Už dopoledne se v sousedské bitvě utkají v tabulce čtvrté béčko Kaplice s osmým Dolním Dvořištěm a spartakovci budou chtít úspěšnému nováčkovi oplatit podzimní prohru (2:3) z jeho trávníku.

Druhé derby přináší souboj prvního s posledním v podobě utkání vítěze A skupiny I. B třídy z Horní Plané se sestupujícím FC Vltava. Už na podzim ve vzájemném zápase dominovala Smrčina, která si z loučovické půdy přivezla výhru 3:1, a postupové oslavy si premiant jistě nebude chtít pokazit ani v sobotním utkání.

Trojlístek derby završí dnešní utkání v pořadí šesté Křemže s dvanáctými Malontami, které už po minulém dějství měly definitivu záchrany. Na podzim vyhráli Křemežští venku 2:1 brankou Brabce z nastaveného času a favority budou i v sobotu.

V domácím prostředí se představí ještě devátý Vyšší Brod v zítřejší partii s desátým Mladým. Zbývající naše duo jede v sobotu ven, a to sedmé béčko Českého Krumlova do Trhových Svinů a sestupující Chvalšiny už dopoledne na hřiště rezervy Čtyř Dvorů.