Pěkný dárek ke svým jmeninám dostal minulý týden českokrumlovský doyen Karel Podruh. Letos čtyřiaosmdesátiletý bývalý všestranný sportovec totiž vyhrál podzimní část fotbalové tipovací soutěže našeho listu – Fortuna ligy.

Za celkový triumf si Karel Podruh odnesl z redakce luxusní sadu nářadí.

„Z ceny mám určitě velkou radost. Sám ji sice asi přímo nevyužiji, ale poslouží jako pěkný dárek. Určitě najde upotřebení,“ říká podzimní král tipérů, jenž se naší soutěže účastní od samého začátku.

„Jednou už jsem se dostal do desítky, teď to ale samozřejmě je můj nejlepší výsledek. A proč vůbec tipuji? Je to pro mě dobrodružství. Někdy se podaří uhrát třeba sedmnáct bodů, za týden jste zase v mínusu.

O samotný výsledek ale až tolik nejde. Pořád je to takové napětí, hlavní je si zahrát a pobavit se. Také se vzájemně hecujeme s Gertem Procházkou starším, se kterým jsem od mládí kamarád.“

A jaký nabízí náš vítěz recept na úspěch?

„Chodím na fotbaly v Krumlově. Občas se objevím i ve Zlaté Koruně, kam ale mířím hlavně za dalším kamarádem Frantou Gallistlem. Jezdil jsem třeba i na turnaje do Holubova, když tam hrála Nová Ves. Tam jsem zase navštěvoval Honzu Anderleho, který ale už bohužel není mezi námi.

Celkově mám přehled. Vystřihuji si z novin výsledky s tabulkami. Líbí se mi, že zase najdu všechno pohromadě už v pondělí, včetně výsledků z okresu,“ pochvaluje si Karel Podruh.

K současnému krumlovskému fotbalu, ke kterému má od mládí hodně blízko, dodává: „Myslím, že není třeba Slavoj kritizovat. Přicházejí zranění, objevují se prohry, současný stav ale není špatný. Nynější tým ukáže sílu tak za dva tři roky, kdy se v kádru zabydlí šikovní mladíci. Krumlovskému fotbalu fandím pořád,“ uzavírá podzimní vítěz Fortuna ligy Karel Podruh.