Divizní tým našel v domácím mužstvu a čtvrtém celku podzimní tabulky krajského přeboru snaživého protivníka, který využíval každou možnost k rychlým protiútokům. V sobotu odpoledne byli hosté herně lepší, českokrumlovští borci se však předháněli v zahazování i jasných příležitostí a také v pohybu zpět mají ještě rezervy.

Prachatice - Č. Krumlov 1:3 (1:2)

Do Prachatic odjeli slavojáci bez stále zraněných Rosůlka, Špáta a Hrabíka. Od začátku domácí přehrávali, vypracovávali si šance, ale v drtivé většině bez gólového efektu, což by se jim v divizních soubojích mohlo vymstít. Již ve 3. minutě předvedli pěknou akci Dudák se Svobodou, ale rána trefila jen nohy gólmana. Agilní Pavel Svoboda byl u koncovky i dalšího útoku v 11. minutě, kdy však jeho hlavička šla pro změnu mimo. Potom zahrozili také domácí Kochmou, jenž si naběhl na hranici vápna, ale jeho rána našla jen ruce dobře postaveného gólmana Trnky. O chvíli později jeden z nejagilnějších hráčů na ploše – hostující Wagner – vypálil v tísni vedle brány. První dvacetiminutovku završil krumlovský kapitán Beránek, jenž se přes Tesaře prosadil až do těsné blízkosti vyběhnuvšího brankáře Suchého, zamířil mezi jeho nohy, ale ten stačil skulinu včas utěsnit. O dvě minuty později nalil míč Novákovi na střed šestnáctky, ten však v jasné pozici mířil těsně vedle. Hosté svou aktivitu zúročili až ve 25. minutě, kdy míč šel po ose Persán a P. Svoboda ke Kabelemu a po jeho zásahu šajtlí zaplul ke vzdálenější tyči do sítě – 0:1.

Ve 31. minutě Kabele centroval na Wagnera a jeho trknutí šlo hodně vedle. Z dalšího útoku centroval od levé lajny P. Svoboda na Kroupu, a ten poslal míč z první s přispěním jemné teče jednoho z prachatických zadáků do sítě – 0:2.

Domácí se však zdaleka nevzdávali a vzápětí se vrátili zpět do zápasu. Situaci jim zelenobílí notně usnadnili, když po jednom z rychlých protiútoků po vlastní standardce se nechali přečíslit a Tesař poslal hlavou míč s přehledem k tyči – 1:2.

Do poločasu pak hosté stačili zazdít ještě další dvě tutovky. V prvním případě Wagner trestuhodně minul branku ze dvou metrů po úniku V. Beránka po křídle a výtečném centru. Obdobně se pak „dařilo" i Klivandovi po standardce, kdy nedokázal zblízka míč usměrnit do sítě.

Po změně stran krumlovští trenéři několikanásobně prostřídali, ale obrázek z první půle se opakoval. Tentokrát to byl Dudák, který po výborném náběhu nezvládl umístit další centr Kabeleho. Následně selhal v koncovce i Novák po průniku Wagnera. Z domácích to byl opět Tesař, jenž se prosadil na vápně a vypálil těsně vedle tyče. Z protiútoku pak trestali hosté. V 68. minutě Kabeleho centr ze standardky od pravé postranní čáry si našel v náběhu střídající Žilenko a hlavou jistě skóroval na 1:3.

Další branku mohl přidat v závěru zápasu ještě Rozkošný, ale před gólmanem prováhal správný okamžik ke střele. Poslední přípravný duel zelenobílých tak skončil výhrou o dva góly.

Fakta – branky: 34. Tesař – 25. Kabele, 32. Kroupa, 68. Žilenko, rozhodčí Babka.

Sestava Slavoje Č. Krumlov: Trnka (46. Š. Beránek) – Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák (46. Houska) – Kroupa (46. Rozkošný), Wagner, Novák, Persán (46. Žilenko) – V. Beránek, P. Svoboda (60. Fatura).

Očima trenéra

Poslední přípravný zápas fotbalistů divizního Slavoje na hřišti předního týmu krajského přeboru z Prachatic hodnotí českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda takto:

„Sice jsme generálku vyhráli, ale spokojen jsem celkově nebyl. Nelíbil se mi hlavně náš přístup k bránění. Místo toho, abychom se po ztrátě míče na útočné polovině vraceli zpátky ve sprintu, tak jsme dozadu chodili doslova pěšky. Domácí se tak několikrát dostali do přečíslení, nebyli sice tak přesní v koncovce, ale silnější soupeř by nás určitě potrestal daleko víc. Hrát takhle za týden v Klatovech, tak o poločase prohráváme o tři branky. To jsem také o půli hráčům vyčetl. Směrem dopředu tam sice byly dobré věci, ale produktivita nám také vázla. Měli jsme jasných šancí možná na osm gólů, ale dali jsme jen tři. To také musíme do prvního mistráku ještě vylepšit. Máme na to týden. Celkově to pro nás tedy bylo hodně poučné a zápas nám ukázal na rezervy, které ještě máme. Musíme vylepšit práci s míčem, soustředit se na koncovku a hlavně nebýt tak lehkovážní směrem dozadu," burcuje kouč Jiří Svoboda.

V sobotu už slavojáci naberou západní směr a v prvním kole jarních divizních odvet se představí na půdě Klatov.