Vítězná vlna Frymburku spláchla i lídra z Větřní

Frymburk -  Derby šlágr čtyřiadvacátého dějství nejnižší oblastní fotbalové soutěže byl k vidění u Lipna.

4.6.2014

Poslední utkání v aktivní fotbalové kariéře ohlásil po derby šlágru frymburský matador Radek Michal (na snímku vpravo v popředí v souboji s větřínským kapitánem Janem Skokem) – a loučení to bylo pro tuto oporu FC Šumava vítězné.Foto: Václav Tomka

Na trávník čtvrtého a na vítězné vlně se nesoucího Frymburku nastoupil lídr z Větřní a domácí slibovali odvetu za podzimní nejtěsnější prohru 0:1 ve vypjatém zápase. Odveta ovšem byla daleko poklidnější a usmíření obou táborů dokumentoval už fakt, že po úvodní minutě ticha za nedávno předčasně zemřelého větřínského asistenta trenéra Rudolfa Juna nastoupili hráči obou týmů s černými páskami na rukách.

Frymburk - Větřní 4:2 (2:1)

V samotném utkání pak od začátku tahali za delší konec provazu Frymburští, kteří si rychle vypracovali dvoubrankový náskok po trefách Budíka z 8. minuty a Matuše o třináct minut později. Větřínští směrem dopředu dlouho nic kloudného nevymysleli, přesto se po necelé půlhodině dočkali po rohu zásluhou Kotlára kontaktní branky na poločasových 2:1.

Jenomže veškerý vítr z hostujících plachet vzal raketový nástup Šumavy do druhé půle, kdy už po dvou minutách vrátil dvougólový náskok domácím režisér Matuš – 3:1. V 58. minutě se podruhé v utkání mezi střelce zapsal i druhý útočný hrot Budík – a bylo to 4:1. Hostům se podařilo už jen výsledek korigovat dvanáct minut před závěrečným hvizdem, kdy na konečných 4:2 dával Hlásenský.

Sestava Frymburku: Vítek – J. Grohman, Šisler, Ribár, D. Račák – Michal, R. Mertl, Koršala (85. Tomka), M. Račák (59. Rillich) – Budík (75. Malák), Matuš.

Sestava Větřní: Pavelka – Jílek (72. Dvořáček), Ginzel, Sikuta, Kotlár – Sukdolák (60. Dušek), R. Weinhard, Skok, M. Homer – Hlásenský, J. Šustr.

Viděno z laviček

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Byl to výborný zápas, který se musel divákům líbit. Troufám si říci, že to bylo nejhezčí utkání na našem hřišti v jarní části sezony. A bylo to hlavně tím, že hosté také chtěli hrát fotbal a nesoustředili se jen na bránění. Bylo vidět, že nervozita z jejich kopaček opadla už po postupu a mohli hrát fotbal pro radost. Hrálo se hodně po zemi a jedna akce střídala druhou. My jsme tentokrát naplno využili okének v obraně soupeře a dali krásné góly. Za výborný kolektivní výkon musím pochválit celý tým. Naše vítězství je naprosto zasloužené. Větřínským gratuluji k postupu a věřím, že v I. A třídě budou hrát důstojnou roli. Mužstvo mají určitě kvalitní, ale budou muset hodně posílit obranné řady."

Vedoucí mužstva Vlastimil Sulzer (Větřní), jenž při hodnocení zaskočil za hrajícího trenéra Zbyňka Ginzela, který v těchto dnech pobývá v Itálii: „Frymburk na nás vlétl, dal rychle dva góly a i v dalším průběhu pak byl jasně lepší. My jsme jen snižovali ze standardek. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě."

Autor: Karel Vosika