Jihočeši totiž v sobotu vyhráli v Teplicích 3:1 a domácímu ambicióznímu týmu oplatili vysokou prohru 0:4, s níž na podzim ze severu Čech jeli domů. „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni," liboval si trenér Luboš Urban, jenž si pochvaloval hlavně efektivitu svých svěřenců. „My jsme své šance dokázali využít, zatímco soupeř si je vypracoval taky, jenže Křížek zachytal fantasticky," vyzdvihl trenér Dynama výkon zkušeného brankáře, jenž prvně zasahoval ve 13. min. po střele Vondráška a osm minut nato vyboxoval také tvrdou ránu Kroba. Ještě do přestávky si poradil i s pokusem Nivalda z hranice vápna. „Pořád platí, že nemůžeme dát gól. Hrajeme, hrajeme, góloví hráči nám však bohužel chybí," mrzelo teplického trenéra Zdeňka Ščasného. „Radost z výsledku nemám, že by mě ale nějak trápil, to zase ne. Čekal jsem, že to bude lepší a výsledek asi neodpovídá, jenže je to tak, jak to je a já to tak beru," dodal domácí kouč.

I v první půli se ale do šancí dostávali i hosté: vedle brány pálil Škoda a Varadimu sebral míč brankář Grigar. Ale ve 29. minutě Dynamo udeřilo, když Pešek zakončil svůj únik ranou k tyči – 0:1.

Po půli domácí ve snaze vyrovnat přidali, výborně chytající Křížek ale zlikvidoval i příležitosti Vachouška a Ljevakoviče. Ten se v 71. minutě ale gólu přece jen dočkal a po Salamiho pasu nechytatelnou ranou vyrovnal na 1:1.

Právě Ljevakovič čtvrt hodiny před koncem vybídl přízemním centrem Chukwumu, jenž ale ve ve velké příležitosti opět ztroskotal na brankáři Křížkovi. „Musíme si z utkání vzít to, co bylo dobré a naopak se poučit z toho, co bylo špatné, aby se to už neopakovalo," rozjímal po zápase na videu na klubovém webu smutný Admir Ljevakovič.

Ke konci duelu se favorizovaní domácí snažili rozhodnout, jenže góly dávalo Dynamo! V 88. min. zakončil vydařený protiútok Linhart a v poslední minutě do otevřené defenzívy Teplic třetím gólem pečetil Škoda na 1:3! „Teplice sice zaslouženě vyrovnaly, ale nám v závěru vyšly dva brejky a rozhodli jsme zápas," zářil trenér Urban. „Všechny tři góly jsme dali z brejků přesně tak, jak jsme si přáli," dodal.

Vítěznou premiéru v Dynamu si odbyl plzeňský mladík Martin Chrien, jenž nastoupil prvně po zranění. „Hrál v poslední půlhodině a potvrdil, že je hodně fotbalový. Na hostování si ho tu určitě necháme," ujistil sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Radost z cenné výhry netajil ani záložník Jiří Kladrubský: „Vyhrát v Teplicích, to se nestává každý den a moc si toho vážíme. Dobře ale víme, že to byla stále jen příprava a že důležité to bude až v sobotu v Plzni," připomněl, že ligové jaro už klepe na dveře (rozhovor s ním Deník přinese).

Teplice – Dynamo ČB 1:3 (0:1)

Branky: 71. Ljevakovič – 29. Pešek, 88. Linhart, 90. Škoda. ŽK: Jablonský, Ljevakovič. Diváci: 300. Rozhodčí: Mudra – Pastyřík, Szikszay.

Teplice: Grigar – Vondrášek (46. Chukwuma), Lüftner (46. Takács), Jablonský (46. Hošek), Krob – Ljevakovič, Vachoušek (60. Mozol) – Hora, Balázs (60. Táborský), Nivaldo (60. Salami) – Potočný.

Dynamo ČB: Křížek – Janotka, Lengyel, Podstavek, Hanzlík – Benát (75. Volešák), Škoda, Kladrubský – Varadi (85. A. Dvořák), Kalod (61. Linhart), Pešek (61. Chrien).

Z další fotbalové přípravy

Mladá Boleslav – Táborsko 3:3 (2:2) – Branky: 9. a 34. (pen.) Skalák, 62. Wágner (pen.) – 36. Mráz, 41. Džafič (pen.), 75. Surynek. ŽK: Hůlka. Diváci: 245. Rozhodčí: Janeček – Baum, Šimeček. Ml. Boleslav: Hruška – Kysela, Hůlka, Koch, Bořil – Ščuk (72. Šisler), Kúdela – Skalák (72. Zahustel), Vacek (72. Magera), Ďuriš (72. Končal) – Wágner (77. Subbotin). Táborsko: Toma (46. Doležal) – Sladký, Cíferský, Mráz, Tusjak – Šiml (70. Hric), Nešický (46. Presl) – Džafič, Traoré, Ciku (46. Surynek) – Musiol (46. Strnad).

Písek – Č. Krumlov 6:1 (1:0) – Branky: 60., 70. a 83. Held, 55. a 75. Voráček, 9. Zušťák – 57. Dudák. Bez karet. Diváci: 150. Rozhodčí: Matyš – Třeštík, Kaštánek. Písek: Štěpanovský – Sajtl, Kalášek (46. Holub), Rendla, Šlehofer – Held, Guiti (46. Nohava), Milec, Ježdík (46. Dolejš) – Zušťák (46. Voráček), Němec (80. Ježdík).

Třeboň – Dynamo ČB jun. 0:1 (0:0), Schertler.

Táborsko B – Želeč 4:0 (1:0), Jaroš 2, Froněk, Bouška.