FC Vltava - Frymburk 1:1 (0:0)

V samotném utkání měli od začátku více ze hry fotbalovější hosté, ale větší šance si vypracovávali domácí. Nervozita jim však svazovala nohy, dvakrát se blýskl brankář Vítek, a tak se po prvním dějství šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ten však vydržel na světelné tabuli jen pět minut ve druhé půli, když si na uličku D. Račáka zaběhl za domácí obranu Micák, našel ještě lépe postaveného Matuše, který podél vybíhajícího Hüttnera poslal hosty do vedení – 0:1. Frymburští pak měli několik šancí k pojistce, ale ty nedali – a přišel trest. Minutu před koncem zahrávali Vltaváci standardku, na kterou šli do vápna i oba stopeři, následně Sládek přiťukl Zaymlovi, který zachránil domácím alespoň bod. Ten sice v této chvíli nic neřeší, protože nejbližší konkurenti ze spodku vyhráli, ale v konečném účtování může rozhodovat…

Sestavy – FC Vltava: Hüttner – Koutský, Sládek, Zayml, Březina – Sojka, Somolík, Toman, Šumbera (60. Žák) – Hošek (70. Hamburg), Víšek, Frymburk: Vítek – J. Grohman, M. Grohman, Jodl, M. Račák – J. Šisler, D. Račák (75. Mrázik), R. Mertl, Matuš – Micák, Budík (63. Liebl).

Očima trenérů

Tentokrát nehrající trenér Bronislav Bäuml (FC Vltava): „Myslím, že  zápas neměl takový náboj, jaký býval v těchto derby v minulých letech zvykem. O větší vzruch se starala pouze lavička hostů. My se stále potýkáme se zraněními, takže Somolík, Březina nebo Hüttner hráli s velkým sebezapřením, což bylo znát. Kluci mi navíc připadli hodně odevzdaní, z čehož jsem velmi zklamaný. V první půli jsme neproměnili asi tři velké šance a pak hned po přestávce dostali gól, když soupeř prošel naší obranou jako nůž máslem. Hru pak oživil střídající Žák, ale stačili jsme už jen vyrovnat.  Naše hra dopředu totiž byla tragická, i když máme vepředu rychlostní typy, tak to vůbec nedokážeme prodat. Nedá se nic dělat, musíme tuto ztrátu napravit v Sedleci, který teď vyhrál ve Zlivi a zase nám odskočil. Bohužel, do konce sezony už asi nebude Zayml, tak budu muset zbývající zápasy odehrát i já."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Já si pro změnu myslím, že derby mělo celkem dobrý náboj, přišlo hodně diváků a atmosféra nebyla špatná. Nám se konečně vrátili do sestavy bratři Grohmanové, Jodl a Matuš, což bylo na hřišti pochopitelně znát. Škoda jen, že jsme výhru v závěru utkání hloupě ztratili. Jsem na druhou stranu rád, že jsme našim „pochybovačným" divákům ukázali dobrý výkon, zápas nijak neodevzdali a naopak se zdravě poprali o body. Domácí nutně potřebovali vyhrát, a to jim viditelně svazovalo nohy, což se ukázalo hlavně při jejich velkých šancích v prvním poločase, které bravurně kryl brankář Vítek. Jedinou stinnou stránkou utkání tak z mého pohledu byl špatný výkon rozhodčího Šnorka, který zápas určitě nezvládl. A za tím bych si stál, i kdybychom derby  vyhráli."