Tento způsob jara zdá se býti poněkud nešťastným… Parafráze klasického výroku přesně vystihuje katastrofickou situaci, která postihla Česko v těchto dnech  – a velká voda se nevyhnula ani sportovištím. Nepřízeň počasí provázela v této fotbalové sezoně už konec podzimu, potom odkládala začátek jarních odvet, a to samé se opakuje i na konci ročníku, ale s tím rozdílem, že sníh tentokrát vystřídala velká voda.

A nejhůře postiženým je areál českokrumlovského Slavoje na Chvalšinské silnici, kde rozbouřená Polečnice zejména v neděli 2. června napáchala velké škody.

„Sezona tady pro nás skončila v sobotu, zbývající zápasy budeme muset odehrát na jiných hřištích," smutně  nám řekl včera dopoledne správce fotbalového areálu a asistent trenéra prvního divizního týmu Slavoje Zdeněk Šváb mladší a jedním dechem dodal: „Hlavní hřiště naštěstí asi nedopadne úplně nejhůř. Už jsme v pondělí kontaktovali odbornou firmu, jak budeme postupovat dál a co máme nyní dělat s trávníkem, který byl celý pod vodou. Horší je to ale vedle. Tři čtvrtiny hřiště s umělým trávníkem jsou totiž pod nánosem bahna. V neděli ve tři odpoledne nám navíc velká voda strhla přístupový můstek od kabin ke hřišti, pryč je i celý břeh kolem až ke tribuně."

Uplaval i šlágr

Velké vodní přívaly v neděli zaplavily většinu fotbalových stadionů v regionu, a tak se vinou nezpůsobilých terénů odkládalo devět duelů od krajských až po okresní soutěže (viz. níže).

Po vodě uplaval i očekávaný šlágr béčkové skupiny oblastní I. A třídy mezi aspiranty postupu do krajského přeboru z Kaplice a Bavorovic.

„V neděli odpoledne už bylo celé záložní i hlavní hřiště pod vodou. Ta se v pondělí zase stáhla a vypadalo to už celkem dobře. Snad nebude trávník na obou plochách příliš poškozený," doufá vedoucí mužstev kaplického Spartaku Libor Granec  a doplňuje: „My naštěstí v případě nutnosti můžeme použít jako náhradní hřiště ještě to ve Školní ulici. A náhradní termín pro šlágr? Bavorovičtí  hrají ve středu pohár, námi navrhovaný pátek neakceptovali, takže si musíme počkat na rozhodnutí sportovně-technické komise krajského svazu."

V druhé nejvyšší krajské soutěži se nehrály ani zápasy zbývajícího našeho dua, a to Velešína na Dobré Vodě a Nové Vsi doma se Čtyřmi Dvory. U posledně jmenovaného duelu byl předběžně určen termín dohrávky na tuto středu 5. června, ale již v této chvíli je jasné, že i ten je v ohrožení.

„Pochybuji, že by ve středu mělo být hřiště provozuschopné, asi se to bude muset ještě o týden posunout. V neděli bylo celé pod vodou, vedle se rozvodnil potok, takže i z plochy se voda stahuje jen velmi pomalu," přiblížil nám včerejší situaci trenér FK Nová Ves/Brloh Karel Švarc.

Odložené fotbaly - I. A třída (skupina B): Kaplice – Bavorovice, Nová Ves/Brloh – Čtyři Dvory, Dobrá Voda – Velešín, I. B třída (skupina A): Větřní – Jankov B, okresní přebor: Frymburk B – Přídolí, okresní soutěž: Křemže B – FC Vltava B, Velešín B – Horní Dvořiště, Vyšší Brod B – Větřní, Rožmberk – Přídolí B.