Divizní fotbalisté českokrumlovského Slavoje mají v těchto dnech v letní přípravě hodně nabitý program.
O víkendu zelenobílí sehráli duel předkola Poháru České pošty na trávníku vítěze krajské části z Bavorovic, o den později na kájovském hřišti hráli s Rudolfovem.

Bavorovice – Č. Krumlov 0:1 (0:0)

Po oboustranně opatrném úvodu převzal překvapivě taktovku domácí účastník I. A třídy a postupně si vypracoval několik výborných šancí. Ve 20. minutě se do nájezdu dostal kanonýr Kováčik, obstřelil vybíhajícího Šillera, ale toho na brankové čáře zastoupil vracející se Klivanda a odpálil balon do bezpečí. O pár minut později se na hraně ofsajdu pohybující Kováčik dostal znovu do palebné pozice a po jeho bombě Šillera možná pálí prsty ještě teď. Pět minut před pauzou domácí špatně vyřešili nájezd dvou na jednoho a Šiller výborně zasáhl proti zakončujícímu Jakešovi. Slavojáci nebyli v první půli vůbec nebezpeční a dostali se pouze ke dvěma střelám z dálky, které Věneček v pohodě kryl. V závěru půle se pak nad hřištěm zatáhlo a při odchodu hráčů do kabin se rozpoutala průtrž mračen.

Liják posunul o několik minut začátek druhého dějství, který ovšem vyšel hostům na jedničku. Krumlovští trenéři poslali do hry útočné duo BB – a střídající žolíci bleskově rozhodli. Hned po rozehrání vybojovali hosté výhodu trestného kopu ze strany, sražený centr Pintéra vrátil zleva do vápna Babouček, rekonvalescent Beránek si míč pohotově zpracoval a přízemní křížnou střelou k tyči nedal Věnečkovi šanci – 0:1.

V dalších minutách se už fotbal hrát moc nedal a snažení protagonistů připomínalo nejvíce ze všeho vodní pólo. Přesto mohli hosté v 72. minutě pečetit, když se mezi kalužemi a domácími obránci až do šestnáctky proháčkoval Špát, ale následně zakončil těsně mimo. Za prakticky neregulérních podmínek se pak už jen čekalo na závěrečný hvizd rozhodčího Kotalíka, který také vodní hrátky příliš neprotahoval a duel ukončil bez sebemenšího nastavování.

„Bavorovice ukázaly, že mají tým na krajský přebor s řadou hodně zkušených hráčů. Náš výkon byl v první půli, kdy se ještě dalo hrát, hodně špatný. Vinou několika absencí jsme začali na jednoho útočníka, ale pětičlenná záloha si žádnou převahu v poli nevynutila. Byli jsme navíc vzadu několikrát nedůslední, soupeř nás přehrával a bylo štěstí, že jsme neinkasovali. Hned v nástupu do druhé půle jsme ale naštěstí dali gól, který rozhodl. Byl to první zápas a důležitější je výsledek, protože jsme vybojovali možnost další velmi kvalitní přípravy," poukázal krumlovský kouč Jiří Svoboda při hodnocení na fakt, že Slavoj v prvním kole poháru nyní čekají třetiligové Strakonice.

Sestava Slavoje: Šiller – K. Zatloukal (46. Beránek), M. Svoboda, Klivanda, Litvan – Wagner, Kroupa (46. Babouček), Pintér, Vacek, Novák – Špát.

Č. Krumlov – Rudolfov 5:2 (2:1), za Slavoj: Babouček z penalty, Mertl, Žilenko, Beránek, Sivák.

V neděli hostili slavojáci na kájovském hřišti účastníka krajského přeboru a nastoupili v hodně pozměněném složení, když ze sobotního základu byli v sestavě jen čtyři hráči. Trenéři však vyzkoušeli další hráče ze širšího kádru, včetně trojlístku testovaných mladíků z českobudějovického Dynama (Trnka, Hrabík, Mertl). V úvodu se hosté ujali vedení, ale do půle Krumlovští stav otočili a po obrátce potom přidali další tři branky.

„I po několikanásobném střídání měl náš výkon stoupající tendenci a ve druhé půli byl hodně dobrý. Soupeře jsme přehráli po všech stránkách. Mrzí mně jen to, že soupeř moc nevyzkoušel nového gólmana Trnku, téměř nevystřelil na branku a skóroval pouze z penalt po ojedinělých akcích," posteskl si trenér Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Trnka – K. Zatloukal, Hrabík, Svoboda, Kroupa – Carda, Klivanda, Sivák, Mertl – Babouček, Beránek, střídali: Didkivsky, Babinský, Lacko, Sláma, Žilenko.

Nabitý program

Už zítra sehrají Českokrumlovští další přípravný duel, v němž znovu v Kájově přivítají dalšího zástupce KP z Třeboně (od 17.30). A napilno pak budou mít v závěru týdne, kdy je v Kájově čeká první kolo poháru se Strakonicemi a také sobotní vystoupení na turnaji ve Veselí. Vzhledem k tomu se bude pohárový zápas po dohodě oddílů hrát buď v pátek nebo v neděli.