Zelenobílí si zcela po zásluze připsali čtvrté přípravné vítězství v řadě, i když pohříchu jen nejtěsnějším poměrem o jednu branku. Slavojáci si totiž vypracovali možná deset gólovek, zatímco hostující mladíci krumlovského gólmana prakticky neohrozili.

Do zelenobílého dresu se poprvé na zkoušku oblékl Milan Ďurica, kterého fandové znají z působení v Nové Vsi (naposledy hrál v Rakousku).

Český Krumlov – Dynamo ČB U19 1:0 (1:0)

První příležitost měli domácí už ve 4. minutě, kdy po trestném kopu Fischera napálil odražený míč z voleje Persán těsně vedle.

Pak na krátký časový úsek převzali iniciativu hosté, kteří byli ve zvětšujícím se parnu běhavější i kombinačně přesnější, ale kromě několika centrů a menších závarů v šestnáctce Slavoje si vážnější šanci nevypracovali.

To slavojáci byli o poznání nebezpečnější. Ve 24. minutě měli i první tutovku, když se po rychlé spolupráci obou útočníků dostal tváří v tvář Kerlovi osamocený Fischer, ale trefil jen tělo vybíhajícího budějovického gólmana.

Po necelé půlhodině si Tauber s Fischerem znovu zakombinovali, ale bombu druhého jmenovaného Kerl vyškrábl mimo tyče. O chvíli později pak po centru Fischera pálil z první nabíhající Malý a tečovaná rána olízla tyč budějovické svatyně.

Za další minutku se už Krumlovští zaslouženě radovali. Domácí vybojovali roh, přetažený centr Nováka vrátil Dudák hlavou do ohně a neobsazený Tomáš Tauber neměl problém zblízka trefit odkrytou branku – 1:0 (pro krumlovského střelce to byl již sedmý zásah do černého v letní přípravě).

Obraz hry se pak neměnil ani po obrátce, kdy se o další šance starali výhradně domácí. Po pěti minutách hry byl před vápnem faulován Tauber, sám se ujal provedení trestného kopu, ale střídající budějovický brankář byl u tyče včas.

Nejblíž k pojistce pak byli domácí v 73. minutě, kdy při pěkné kombinaci Novák vysunul střídajícího mladíka Filipa, jenž prudkým centrem oslovil Fischera – a hosty zachránila tyč.

Po narážečce s Fischerem se do vápna prodral rovněž před pár minutami střídající Strapek, ale ani on budějovického gólmana neprostřelil.

Tři minuty před koncem si na pas od Fischera naběhl Filip a jeho tvrdou ránu vyškrábl brankář Dynama s pomocí břevna do bezpečí.

Krumlovští nakonec vyhráli jen o gól, i když jejich výhra mohla (a měla) být vyšší. S tím koresponduje i hodnocení trenéra Václava Domina: „Na rozdíl od soupeře, který tam měl jen pár náznaků v první dvacetiminutovce, jsme my měli šancí na několik zápasů. Produktivitu musíme zlepšit. To je ale jediné malé mínus, protože jinak to pro nás byla ideální příprava. Zahráli si všichni a co je důležité, že jsme s hostujícími mladíky vydrželi běhat celý zápas. Kondičně jsme, myslím, na kraj připraveni dobře. Navíc se stabilizuje základní sestava, a to ještě máme rezervy ve zraněných hráčích. Teď se zapojí Tůma, který už trénuje naplno. Do Jankova počítám i se Smolenem, takže chybět bude jen Kabele,“ vyjmenoval kouč a k testovanému Ďuricovi ještě dodal: „Milan se vyjádřil, že by u nás rád hrál, ale na podzim to ještě nebude, protože potřebuje dohnat fyzičku. Bude tedy s námi dle možností trénovat, naplno se zapojí do zimní přípravy a přišel by pro jaro. To je seriózní jednání, kterého si cením!“

Fakta – branka: 31. Tauber, sestava Slavoje: Říha – Beránek, Švec, Dudák, Malý – Sláma, Novák, Ďurica, Persán – Tauber, Fischer, střídali: Svoboda, Strapek, Filip, Trapl, Ješina.

V NEDĚLI DO JANKOVA

O nadcházejícím víkendu již startuje nový ročník Ondrášovka krajského přeboru a Krumlovské na úvod čeká hned velice těžká zkouška.

Zelenobílí se v neděli 12. srpna od 17 hodin představí na trávníku exdivizního rivala z Jankova, kde se jim v posledních letech pravidelně nedaří. Každá série ovšem jednou zákonitě musí skončit…