V lipenském derby mezi Horní Planou a Vyšším Brodem šlo o hodně hlavně domácí Smrčině, která si nakonec připsala pro záchranu potřebné tři body, ale ze dna se tím neodlepila.

Post tabulkově nejvýše postaveného okresního týmu převzal Frymburk, jenž si doma poradil s Netolicemi a poskočil se ziskem 33 bodů na šestou příčku.

Patrně klíčové vítězství v boji o záchranu si připsalo béčko krumlovského Slavoje, jež s vydatnou pomocí pendlů z prvního týmu na domácím hřišti skalpovalo lídra z Nemanic.

Naprázdno vyšel venku nováček z Černé, jenž sice na horké svinenské půdě třikrát vedl, ale nakonec odjížděl s nepořízenou a na předposledním sestupovém místě má shodně 21 bodů s Horní Planou.

Derby rivalů od Lipna

Horní Planá – Vyšší Brod 4:1 (2:1), branky: 30. a 85. P. Schönkypl, 7. Kordík, 79. Ryneš – 12. Krauskopf.

Trenér Karel Souček (H. Planá): „V úvodu zápasu byli kluci viditelně nervózní a i přes herní převahu a rychlé vedení jsme na můj vkus moc kazili v rozehrávce. Z toho také vyplynul vyrovnávací gól soupeře. Potom jsme nedali plno šancí, jenom Klik zahodil tři tutovky, ale neštěstí jsme to znovu strhli na svojí stranu. Do druhé půle jsme přeskupili řady, Schönkypl šel do středu zálohy, začal dirigovat hru a pak už to bylo pod kontrolou. Je to cenná výhra, ale potřebujeme ještě dvakrát bodovat. Naděje, byť jen teoretická, tu však stále je a my se o ní musíme poprat!"

Trenér Jan Straka (Vyšší Brod): „Vůbec se nám nedaří, děláme školácké chyby a góly si dáváme sami. Na druhou stranu nejsme nebezpeční téměř vůbec. Situace v kádru je taková, jaká je, ale nedá se na to donekonečna vymlouvat. Všichni se musíme zamyslet a postavit se současnému stavu čelem! Ale zaplať pánbůh, že se nám povedl podzim a máme dost bodů…"

Slavoj má skalp lídra

Frymburk – Netolice 4:1 (1:1), branky: 44. a 65. Vrátil, 59. Rillich, 62. Matuš – 37. Řehoř.

„První půle byla vyrovnaná, i když soupeř byl dopředu nebezpečnější. Nám pomohla vyrovnávací branka do šatny po rohu a druhý poločas už byl v naší režii. Za druhou půli zaslouží celý tým podtrženou jedničku. Opět se potvrdilo, že když se nám sejde sestava, tak máme na to hrát v popředí tabulky. Naším nejlepším hráčem byl mladý Rillich, který momentálně hraje ve výborné formě," chválil kouč Vlastimil Mertl.

Č. Krumlov B – Nemanice 3:2 (1:1), branky: 33. a 70. Peťule, 56. P. Svoboda – 43. Kochlöfl, 89. Severa.

„Vzhledem k naší situaci a postavení v tabulce jsme museli sáhnout pro větší výpomoc z áčka, která se vyplatila. Kluci zápas zvládli, i když to vůbec nebylo jednoduché. Nemanice v čele s matadorem Kochlöflem a kapitánem Nevosadem mají výborný manšaft a nebýt našich pendlů, tak nás asi přejely. Z našeho týmu musím vyzdvihnout Peťuleho, který dal dva góly a spolu se se Svobodou dělali obraně hostů velké problémy," vypíchl vedoucí krumlovského béčka Karel Šíma.

Trhové Sviny – Černá 5:4 (2:2), branky: 20. Kurali, 36. J. Gažák, 62. Randa, 80. Kolář, 85. L. Gažák – 12., 60. a 89. z penalty Sivák, 31. Haviernik.

„Je to škoda, protože prohrát jsme si nezasloužili. Třikrát jsme v zápase vedli, ale pokaždé nechali soupeře brzy srovnat. Svým hráčům nemám co vytknout, ale zápas jasně ukázal, že v této fázi soutěže, kdy se hraje o záchranu, nám chybí větší zkušenosti a také širší kádr. Bojovat ovšem budeme až do konce!" burcuje hrající trenér novice Milan Frnka.

Jak nastoupili

Sestavy okresních zástupců ve 24. kole áčkové skupiny oblastní fotbalové I.B třídy:

Horní Planá: Mich. Truhlář – Oškrda, Vachta, Parai, Aleš Kvasnička – Bednář (87. Mražík), Kordík, Klik, Adam Kvasnička (61. Ryneš) – P. Schönkypl, Švábirt (77. Kastenmajer).

Vyšší Brod: Šesták – Šerhakl, Klíma, Pomije, Vančura – Pham, Krauskopf – F. Filip (71. Bartoň ml.), Marek, Rohlík – J. Gondek.

Frymburk: Vítek – Janáček, Šisler, Ribár, D. Račák (87. Tomka) – Kaňa (68. Malák), Matuš (79. Malina), M. Račák, Rillich – Vrátil, Budík (46. R. Mertl).

Č. Krumlov B: Š. Beránek – Matěják, Peroutka, Kroupa, V. Žilavý – Jakeš (85. Lacko), Kabele, Carda, Poláček – Peťule (76. Kitzler), P. Svoboda.

Černá: Bublík – Schober, Černý, Strnad, Kordík – Zeman (79. Král), J. Šlak, Sivák, Martin Koza (40. Frnka), Pavlis – Haviernik.