Fotbalisté Dynama ale žádné utěšování nepotřebují, jim se totiž generálka nad očekávání povedla. „Výsledkově určitě," vyzdvihl po nečekaném vítězství 3:1 v Teplicích trenér Luboš Urban. „Šlo o těžký zápas na poměrně těžkém terénu, protože jsme sice hráli na vyhřívaném, ale i hodně měkkém, až bahnitém trávníku."

Zápas tudíž hráče stál hodně sil, ale hosté se i s tím srovnali. „Nevypadali jsme vůbec špatně," chválil hráče trenér Dynama, dle něhož sice byly pasáže, kdy je soupeř přitlačil, ale též pasáže, kdy střed hřiště patřil Dynamu. „Zápas to byl taky hodně bohatý na šance, a to před oběma brankami. I domácí pár tutovek měli, Křížek však zachytal výborně."

O výsledku se rozhodlo až v samém závěru. „My vedli 1:0, Teplice nám ale dvacet minut před koncem vyrovnaly a diváci je hnali dopředu za vítězstvím, tím se nám ale otvíral prostor pro brejky. Tomu jsem byl rád, stejně bychom se chtěli prezentovat i v Plzni. Hrát z dobrého obranného bloku do otevřené obrany, na to teď tady máme hráče," konstatoval Urban a zmínil i příchody Varadiho a Peška. „Oproti jiným zápasům jsme teď konečně své brejkové akce i patřičně zužitkovali," ocenil góly Linharta a Škody v posledních dvou minutách utkání. „Při gólu na 1:2 zatáhl míč Janotka, Linhart předskočil beka a lízl to. Pak utekl Dvořák, jehož centr prošel až na zadní tyč a Škoda už to jen dorazil do odkryté brány," chválil Urban i aktivitu krajních obránců.

Výhra v Teplicích nesporně je úspěchem, nějaká euforie na Střeleckém ostrově ale nezavládla. „Takové vítězství jistě potěší a bude se nám tento týden dobře pracovat. Ale to je vše, v Plzni nás bude čekat jiný soupeř a jiný zápas," drží se budějovický trenér při zemi. „Na druhou stranu i Plzeň mívá se hrou do zhuštěné obrany problémy. Třeba i Mahmutovič je silný do otevřeného prostoru, ale hra do plných a zády k brance, to není jeho styl," dal Urban najevo, že v hlavě už má sobotní premiéru jarní části první ligy v Plzni.

Taky sestava pro Plzeň už se rýsuje. „Dá se to tak říct, v našem počtu hráčů to zase není až tak složité rozpoznat," pokrčil Urban rameny. „Řekl bych, že plus minus jedno místo a je o složení mužstva do Plzně jasno," uzavřel trenér Dynama.

A před uzávěrkou zpráva z Teplic: včera na funkci rezignoval trenér Zdeněk Ščasný.