Velešín - Nová Ves/Brloh 3:4 (0:1)

Přímý zápas o záchranu lépe zvládli hosté z Nové Vsi, kteří nebyli herně lepší, ale ve vypjatém utkání byli produktivnější. Velešínští se snažili o útočné pojetí, hosté naopak vycházeli ze zajištěné obrany a podnikali nebezpečné výpady. Již v 7. minutě běžel sám na branku hostů Kollár, ale nezakončil přesně. To samé zopakoval o pár okamžiků později, kdy si vylámal zuby na brankáři Poulovi. Hosté měli první vážnější šanci ve 28. minutě, ale i Pouzar čisté konto uhájil. O pět minut později se už skóre měnilo – a radovali se hosté. Po chybě Jirského se do vápna dostal J. Postl, byl následně faulován Trummerem mladším a z nařízené penalty Ďurica nezaváhal – 0:1. Těsně před pauzou ani do třetice z jasné pozice neuspěl velešínský špílmachr Kollár – a do kabin se šlo za nejtěsnějšího náskoku hostů.

Druhá půle byla ještě o poznání zajímavější a divákům se musela líbit, i když trenérům vstávaly vlasy na hlavě při velkém počtu chyb a s tím spojených šancích. V jejich proměňování ovšem byli důraznější i klidnější hosté. Ti po hodině hry zakončili jeden z brejků a Fischer zvýšil na 0:2.

V 65. minutě však dostal hodně prostoru ve vápně Zimek a kontaktním gólem na 1:2 vrátil domácí do hry.

Jenomže už za další dvě minuty potrestal hrubku střídajícího Severy kanonýr Fischer a bombou ze 30 metrů vrátil hostům dvoubrankové vedení – 1:3.

A přestřelka nekončila. V 71. minutě se po přiťuknutí Grznárika po zemi k tyči trefil Kollár na 2:3.

V 77. minutě to však bylo znovu o dva, když po křídle utekl Jan Postl a mazácky upravil na 2:4.

Hned po rozehrání však střídající Frnka technicky z vápna přehodil Poulu a korigoval na 3:4.

Velešínští ve snaze získat alespoň bod, který by jim za jistých okolností už zaručil záchranu, se tlačili (v těchto fázích již bezhlavě) do útoku. Prudkou ránu Jirského však vyrazil výborný Poula, na kterém následně ztroskotal i Petr. V nastavení pak dvakrát nezachoval klid v koncovce ani Zimek, když ani jednou neuspěl z malého vápna. Mezi tím mohl definitivně rozhodnout nestárnoucí Jiří Anderle, který šel sám, ale sólový nájezd nevyřešil dobře. To však už hostům nemuselo vadit, neboť si nakonec odvezli všechny tři body, které jim zaručují udržení I. A třídy i pro příští sezonu.  

Velešínští budou muset o definitivu usilovat v posledním kole, kdy hrají na trávníku českobudějovické Slávie.

Velešín: Pouzar – Trummer ml. (65. Severa), Trummer st., Opekar, Šváb – Jirský, Kollár, Grznárik, Zimek – Šebesta (50. Petr), Z. Šafránek (74. Frnka).

Nová Ves/Brloh: Poula – M. Sekera, Švarc, Marek Wohlgemuth, Chmelař (75. Z. Sekera – 87. Martin Wohlgemuth) – J. Pouzar, Jiří Anderle ml. (82. Jiří Anderle st.), Vlček, J. Postl – Ďurica, Fischer.

Slova z laviček

Trenér Roman Rozkošný (Velešín): „Hosté přijeli s respektem, přáli si bod a nakonec mají všechny. Náš tlak byl platonický a když jsme si šanci, a někdy i tutovku vypracovali, tak nejsme schopni ji proměnit. Těch jasných šancí bylo opět tolik, že se derby vyhrát mělo. Prakticky na nás tak stačili tři hráči, a to střelci Ďurica s Fischerem a především brankář Poula, který nás vyloženě vychytal. Chtěli jsme moc, nemáme nic. Stalo se přesně to, co  jsme si nepřáli. Rozhodnutí tedy padne v posledním kole. U Malého jezu na Slávii prostě musíme, jinak padáme tam, odkud jsme před rokem přišli."

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „Trochu jsem věřil, že ve Velešíně rozhodneme a povedlo se. I se štěstím jsme utkání dovedli k veledůležité výhře a splnili náš cíl, kterým byla záchrana. Ale na to, jak bylo derby pro oba důležité, se v některých fázích hrálo až nečekaně otevřeně a bylo tam nespočet šancí. Naši kluci si naštěstí po nevydařené dohrávce se Čtyrákem vzali k srdci důraznou domluvu a tentokrát daleko zodpovědněji bránili, i když domácí v hektickém druhém poločase třikrát dotáhli na rozdíl gólu. Důležité bylo, že jsme vždy po snížení dokázali téměř vzápětí gólově odpovědět. Na závěr musím zmínit brankáře Poulu. Jak se mu minulé utkání nepovedlo, tak tentokrát zachytal výborně."