Frymburští naopak přijeli s cílem předvést aktuální formu, prodloužit třízápasovou vítěznou sérii a navíc oplatit soupeři za podzimní ztrátu ze svého trávníku, kdy se u Lipna hrálo smírně 1:1.

Křemže - Frymburk 0:1 (0:0)

Lépe ovšem začali bojovně naladění domácí a už po pěti minutách mohli otevřít skóre. Na rohový kop Chromého si ve vápně nejvýše vyskočil stoper Koch a za již překonaným Vítkem zachránil na čáře jeden z frymburských obránců. Hosté pak sice opticky o něco více drželi míč, ale střelami z dálky brankáře Linhu prakticky vážněji neohrozili.

Naopak, po půlhodině v rozmezí pár okamžiků měli Křemežští další dvě velké šance. Nejprve po dravém průniku agilního Brabce jen o vlásek na prudký centr nedosáhl Rolník. Vzápětí si oba domácí aktéři role vyměnili, když po chybě frymburské obrany šli do nájezdu dvou na jednoho, ale zcela volný Brabec v rozhodující chvíli netrefil míč ideálně a Vítek s přehledem uhájil čisté konto. Křemežští se potom hodně zlobili na sudího, který jako penaltový neposoudil střet brankáře Vítka s atakujícím domácím útočníkem v rohu šestnáctky.

Další zajímavé momenty přišly v úplném závěru poločasu. Nejprve hostující Koršala po brejku zkoušel zpoza vápna přehodit vybíhajícího Linhu, ale balon skončil jen na horní síti domácí svatyně. V poslední minutě prvního dějství zahrával na druhé straně přímý kop z nadějné pozice Chromý, ale frymburský gólman jeho umístěný pokus k tyči vyrazil – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle byla na gólové příležitosti o něco chudší, přesto byl nadále k vidění zajímavý fotbal. Ještě jednou se opakoval souboj domácího exekutora standardek Chromého s brankářem, z něhož opět vyšel lépe Vítek.

Velmi blízko k otevření skóre pak byli v 51. minutě hosté, když po zmatcích v křemežské obraně a hrubce Schobera zakončoval z úrovně penalty do odkryté branky špílmachr Matuš, ale orazítkoval jen tyč.

Pak se dlouhé minuty odbýval vyrovnaný boj mezi šestnáctkami bez šancí – až přišlo závěrečné rozuzlení. V 77. minutě se dostal na trávník střídající frymburský matador Opekar, který se zasloužil o rozhodnutí. Při své první akci Opekar zprava odcentroval přes Matějku a ve vápně trestuhodně volný hostující kapitán Dušan Račák hlavou do protipohybu brankáře Linhy zaznamenal tříbodovou trefu – 0:1.

Domácím v závěru viditelně došly síly, na odpověď se již nezmohli – a tři body zamířily k Lipnu. V celkovém kontextu se dá říci, že Křemežští rozhodně nepodali v derby špatný výkon, prohrát si nezasloužili, měli i více brankových šancí, ale skórovat nedokázali, zatímco Frymburští vytěžili z minima maximum a třináctou výhrou v sezoně si upevnili čtvrté místo.

Sestava Křemže: Linha – Stráský, Koch, Pech, Schober – Fleischmann (83. Kořínek), Novotný, Chromý, Matějka – Brabec, Rolník.

Sestava Frymburku: Vítek – J. Grohman, J. Šisler, D. Račák, Ribár – R. Mertl (77. Opekar), Koršala, Matuš, Malák – Rillich (63. Liebl), M. Račák.

Trenér Georgij Filip (Křemže): „Nemám klukům co vyčítat. S nasazením i samotnou hrou jsem byl spokojený. Doplatili jsme ovšem na neproměněné šance z prvního poločasu, kdy jsme byli hned několikrát blízko k vedoucí brance. To se nám pak vymstilo ve druhé půli. Soupeř zpřesnil hru a z ojedinělé akce pak v závěru rozhodl o své nejtěsnější výhře. Nepodali jsme špatný výkon a prohrát jsme si asi nezasloužili, ale zklamala nás koncovka. Pochválím celý tým a tentokrát vyzdvihnu Standu Brabce. Ten se už delší dobu potýká s nepříjemným zraněním, ale opět příkladně bojoval a odehrál z mého pohledu výborný zápas."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Vyhráli jsme v hodně těžkém zápase, protože domácí hrající o záchranu podali dle mého názoru velmi dobrý výkon. My jsme sice byli fotbalovější, ale soupeř vše nahrazoval bojovností, a tak se bylo po celých devadesát minut na co dívat. V první půli byl zápas naprosto vyrovnaný, i když větší šance hlavně ze standardek měli domácí. Jenomže žádnou nedali, čehož jsme pak dokázali využít. Druhá půle už byla víc v naší režii a byť jsme dali gól až deset minut před koncem, tak jsme si z horké půdy odvezli tři body. Musím přiznat, že po zápase mi bylo vyčerpaných a zklamaných domácích hráčů celkem líto, protože za bojovnost si bod zasloužili. Celkově se projevila větší zkušenost našeho týmu. Jsme na vítězné vlně a věřím, že to potvrdíme i příště proti prvnímu Větřní."