Po dobrém výkonu ji nejtěsnějším výsledkem zdolali a upevnili si průběžnou šestou příčku.

Po zranění třísel se na krumlovské lavičce objevil uzdravený brankář Šiller, Klivanda nastoupil po delší pauze v základu. Zranění nepustilo do hry Litvana. Áčko hostů hrálo ve stejném čase v Hlavici, takže se soupeř musel obejít bez pendlů.

Č. Krumlov – Sez. Ústí B 1:0 (0:0)

Domácí byli od začátku aktivnější a vytvořili si několik dobrých šancí. Po Vackově centru se dostal míč až k Boháčovi, ale jeho střelu brankář Chotovinský chytil. Bombu Zvěřiny pak hostující gólman vytáhl na roh. Po akci Zvěřiny s Boháčem měl tutovku Peťule, ale mířil křížnou střelou mimo tyče. Hosté hrozili nebezpečnými pasy Kordíka, ale také bez efektu – a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase tlak domácích zesílil. Po centru Boháče se dostal míč k Peťulemu, jehož hlavička skončila na tyči. Rozhodnutí padlo v 65. minutě, kdy si na Boháčův pas naběhl Vacek, prodral se mezi obránci a střelou podél brankáře dal jedinou branku utkání – 1:0.

Pojistku měl po Vackově trestném kopu na hlavě Peťule, ale zatřáslo se jen břevno. Po Vackově rohu už vstřelil Svoboda hlavou druhý gól, který však pro údajný faul neplatil. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání a brankář Fleischmann musel předvést několik kvalitních zákroků, když vytáhl hlavičku Jelena a poradil si i s nebezpečně krouceným rohem Kordíka. Krumlovští tak zaslouženě získali tři body.

„Byl to fotbalově kvalitní zápas a myslím, že diváci museli být spokojeni. Hra měla náboj až do konce, snad jen branek mělo být víc. Hosté vyloženě nebránili a bylo se na co dívat. Vyhráli jsme ovšem zaslouženě, protože šancí jsme měli daleko víc. Vyzdvihnout chci výkon Boháče, který byl po dlouhé době opět k neudržení. Tradičně s přehledem hrál Petřík, na nezvyklém postu se dařilo Zvěřinovi, zvedal se Vacek, vidět byl Peťule, i když měl tentokrát smůlu v koncovce,“ hodnotil krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Výhra pod lupou

Fakta – branka: 65. Vacek, žluté karty 1:1, řídil rozhodčí Janák, sledovalo 100 diváků.

Slavoj: Fleischmann – Petřík, Svoboda, Benc, Zatloukal (80. Pils) – Boháč, Klivanda (60. Budík), Zvěřina, Vacek – Peťule, Špát.

V dalším kole jede Slavoj v sobotu dopoledne na hřiště desátých Bavorovic.

Jan Petřík, Karel Vosika