V dalším kole krajského přeboru zavítal na trávník krumlovského Slavoje nováček z Jindřichova Hradce. Domácí potvrdili roli favorita, zaslouženě zvítězili o dvě branky a pátou výhrou v řadě na domácí půdě poskočili v tabulce.

Český Krumlov – Jindřichův Hradec 2:0 (1:0)

Hosté se od první minuty soustředili na pozornou defenzívu a Slavoji se dlouho nedařilo přes obranný val soupeře prosadit. Až ve 22. minutě se uvolnil Klivanda a přiklepl do šance Zvěřinovi, který však volil místo technického razantnější řešení a ze šesti metrů nastřelil brankáře Plachého. Ve 26. minutě se agilní Zvěřina protáhl po levé straně a odcentroval před branku, kde před číhajícím Peťulem na poslední chvíli odvrátil Hejl na roh. Po něm se málem prosadil Svoboda, jehož hlavičce však scházel kousek.

Po jednom z domácích zámků se ale ve 33. minutě z brejku mohli radovat hosté. Přes celé hřiště utekl Beneš, obešel i Třeštíka, ale pak tváří v tvář Vokálovi netrefil branku. Skóre tak měnili poprvé domácí. Ve 36. minutě zafungovala rodinná spolupráce, Svoboda přes polovinu hřiště našel na vápně Peťuleho, ten se zasekávačkou zbavil Moudrého a přelstil i hostujícího brankáře – 1:0.

Vstup do druhého dějství pak vyšel Slavoji skvěle. Minutu po pauze vysunul Boháč Zvěřinu, který přihrávkou na zadní tyči našel Peťuleho, jenž ve skluzu navýšil vedení domácích – 2:0. Ve 48. minutě si na Svobodovu přihrávku za obranu naběhl Litvan, zavezl míč až do vápna a na jeho přihrávku jen těsně nedosáhl znovu Peťule. Poté domácí prostřídali řady a na jejich hře se to značně projevilo.

Až v 73. minutě si brankář Vokál připsal vůbec první zákrok v utkání, když zneškodnil trestný kop Slovanu. V 78. mohli Českokrumlovští přidat ještě třetí branku. Zvěřina rychle rozehrál standardní situaci, na centr si naběhl aktivní Svoboda, ale hlavou mířil těsně mimo. Tři body však po zásluze zůstaly doma.

Trenér hodnotí

Kouč českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér viděl výhru nad J. Hradcem takto: „Dobře jsme hráli tak hodinu, pak už to bylo horší. Máme velkou marodku, mimo jsou čtyři hráči základu. Proto mě mrzí, že ti hráči, kteří mají zraněné nahradit, tak se o post více neperou. Měli by si uvědomit, že chybějící se zase vrátí a oni nemají nic jistého. Soupeř byl slabší a měli jsme ho porazit vyšším rozdílem. Herně vyčnívali Peťule se Zvěřinou, kteří zařídili oba góly. Stálicí byl opět Třeštík a dařilo se Svobodovi, který hraje spolehlivě na Bencově postu, dostával se také do koncovky a byl velmi platný i v kombinaci.“

Fakta z utkání

Branky: 36. a 46. Peťule, střely na branku 8:1, mimo 4:6, rohy 6:2, fauly 15:17, ŽK 4:2 (u domácích Peťule, Svoboda, Zvěřina, Benčič), rozhodčí Dunovský, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Vokál – Litvan, Třeštík, M. Svoboda, J. Zatloukal – Sivák (65. Benčič), Klivanda (88. Kroupa), Zvěřina, Vacek (70. Pimpara) – Peťule, Boháč.

Ve vloženém patnáctém kole jedou nyní šestí Českokrumlovští zítra na hřiště devátých Prachatic, v neděli se pak představí na trávníku aktuálně pátého Chýnova.