Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Výhru Spartaku v Bavorovicích vystřelil Vávra

Bavorovice - Kapličtí odčinili domácí ztrátu s Chýnovem, urvali tři body venku a drží druhé místo.

20.10.2009

Fotbalové utkání krajského přeboru mužů / FK Topmen Spartak Kaplice - Sokol Čížová 4:0 (2:0).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

K zápasu jedenáctého kola KP nastoupili fotbalisté kaplického Spartaku na půdě bavorovického Marineru. Sobotní dopoledne fotbalu příliš nepřálo. Utkání se hrálo za deštivého počasí s teplotou pár stupňů nad nulou.

Hosté nastoupili v totožné sestavě jako v minulém kole proti Chýnovu, jen v brance dostal před Průchou přednost zkušenější Kopřiva.

Bavorovice – Kaplice 0:1 (0:0)

Od úvodní minuty se hrálo za územní převahy hostů, kteří měli míč častěji na kopačkách a dostávali se do šancí. V 8. minutě Doubrava našel M. Pulce, který přiťukl balón nabíhajícímu Románkovi, jehož střela zpoza vápna olízla spojnici břevna a tyče. V polovině poločasu na druhé straně Bohoněk kolmou přihrávkou hledal nabíhajícího Babku, před ním však včas zasáhl vybíhající gólman Kopřiva. Krátce na to hosté spílali hlavnímu rozhodčímu, protože podle jejich názoru domácí brankář Nováček mimo šestnáctku nedovoleně fauloval Lesňáka, píšťalka arbitra se však neozvala. A po prvním poločase tak byl stav bezbrankový.

Druhý poločas byl podstatně živější a bylo k vidění i mnohem více příležitostí. Už po třech minutách P. Pulec vysunul na pravé straně Hejnu, který pronikl až do vápna, střelou z úhlu však rozezvučel pouze břevno. Na druhé straně měl příležitost po standardní situaci domácí Anton, hlavičkoval však jen do náruče připraveného brankáře Kopřivy. V 51. minutě dlouhý nákop propadl až k Janurovi, který se dostal do zakončení, ale Nováček přízemní střelu vyrazil na roh. Po něm Janura zpětnou přihrávkou našel M. Pulce, jehož střelu však stačil vykopnout jeden z obránců.

Hosté byli při chuti. Po hodině hry měli výhodu dalšího rohového kopu, odražený míč se dostal k nekrytému Lesňákovi, ten však Nováčka neprostřelil. Vyražený míč pak sice P. Pulec dorazil do sítě, branka však nemohla být kvůli ofsajdovému postavení střelce uznána. Pak ale z čista jasna mohlo gólově uhodit na druhé straně. V závaru před kaplickou brankou se do zakončení dostal střídající Dráb, křížná střela po zemi naštěstí branku Spartaku minula. Kapličtí však byli i v závěru aktivnější a nakonec byli i po zásluze odměněni.

V 79. minutě Hejna centroval z pravé strany, domácí zadáci odvrátili míč jen za vápno k volnému Vávrovi, který povedenou střelou bez přípravy rozvlnil síť za zády brankáře Nováčka, jenž se za míčem natahoval marně – 0:1. Ve zbývajících minutách si hosté jednobrankový náskok zkušeně pohlídali a po závěrečném hvizdu se mohli radovat ze zisku cenných tří bodů, kterým se udrželi na průběžně druhém místě.

„Zápas potvrdil naší týdenní poctivou práci, kdy všichni hráči makali na tréninku na sto procent. Projevila se naše větší vůle po vítězství. Hráli jsme trpělivě, soupeři s přibývajícím časem docházely síly. Vyhráli jsme zaslouženě,“ hodnotil kaplický trenér Ladislav Kuzma.

Výhra pod lupou

Fakta – branka: 79. Vávra, střely na branku 2:7, mimo 4:4, rohy 1:8, fauly 15:16, ŽK 4:2 (u hostů M. Pulec, Kaločai), řídil Čmucha, 50 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – Vávra, P. Pulec, J. Smolen, Kaločai (90. Kapec) – Doubrava, Románek, M. Pulec, Hejna – Lesňák, Janura.

V dalším kole Kapličtí v neděli přivítají na svém trávníku čtrnáctý Jankov.

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Žlutý kajak zmizel i přesto, že byl schovaný v rákosí

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.