V novém působišti mimo jiné také bývalého hráče Slavoje Miroslava Čížka, od zimy trenéra domácích, sehráli fotbalisté divizního krumlovského Slavoje předposlední test zimní přípravy.

Na umělce pelhřimovského účastníka moravskoslezské divizní skupiny D (přezimuje na 12. místě) byli zelenobílí úspěšní, byť na Vysočinu odjel velmi oslabený tým pouze s deseti hráči v poli a dvěma brankáři, když chyběli z pracovních a studijních důvodů Wagner nebo Houska a velká spousta zraněných i nemocných hráčů.

Pelhřimov – Č. Krumlov 1:2 (0:0)

I přes slátanou sestavu se Slavoj ukázal v dobrém světle, i když už v 10. minutě domácí měli velkou šanci po propadnutí míče mezi dvěma zelenobílými obránci. Balón však poslali nad břevno. Naopak, hosté se několikrát objevili v dobrých příležitostech před domácí brankou, ale rovněž bez využití.

Po přestávce nejprve Pelhřimovští zahrozili ranou, která se otřela o břevno. Z protiútoku se pak Slavoji povedlo to, co se jeho hráčům při pilování na čtvrtečním tréninku nevedlo, a to akce přes jednu dvě přihrávky a střelu. V zápase se ale nácvik osvědčil a po akci Persána s Václavem Beránkem šli do vedení – 0:1. Pak ale hosté po zbytečné chybě při standardce nechali zcela volného Niederleho před vápnem, a ten bez problémů vyrovnal na 1:1. Poslední slovo však patřilo Slavoji. V 77. minutě Kabele posadil míč přesně na hlavu Klivandy, který si nabíhal z druhé vlny a nezadržitelně rozvlnil síť – 1:2. Pelhřimovští se sice snažili alespoň vyrovnat, ovšem proti byla i tyč českokrumlovské brány, na níž skončila pumelice pět minut před závěrečným hvizdem.

Za zmínku stojí představení nové krumlovské zbraně v závěrečné desetiminutovce. Trenéři vystřídali forvarda a útok dostal „beránkovskou" podobu, když ke kapitánovi Václavu Beránkovi přišel střídající Štefan Beránek, jenž v první půli vychytal nulu. A také na hrotu si jakožto bývalý mládežnický hráč v poli vedl velmi dobře.

„Máme velkou marodku, plno zraněných a nemocných. V pátek se omluvil i Novák, a tak jsme jeli pouze v jedenácti a s druhým gólmanem, který se musel zapojit i do hry. V první půli to byla hra od vápna k vápnu, skoro bez šancí. Jedinou větší měli domácí, ale nedali. Po přestávce jsme sestavu přeskupili, Venca Beránek se posunul do středu, začali jsme pak soupeře přehrávat a zaslouženě zápas vyhráli. Věřím, že po debaklu v Písku je to zase odpíchnutí k lepším výsledkům. A v sobotu do Prachatic by už nás mělo být víc," hodnotil českokrumlovský asistent trenéra Zdeněk Šváb mladší s odkazem na generálku, kterou Slavoj odehraje pod Libínem v sobotu 28. února od 14.30 hodin.

Fakta – branky: 65. Niederle – 49. V. Beránek, 77. Klivanda, sestava Slavoje: Š. Beránek (46. Trnka) – Čabaj, Dudák, Klivanda, Kroupa – Žilenko, Kabele, Rozkošný, Persán – Fatura, V. Beránek.

František Lippl, Karel Vosika