V áčkové skupině se nedaří Nové Vsi, která o tři góly padla na půdě favorizovaných Bernartic a zůstává se šesti body jedenáctá.

Sedmička se naopak ukázalo šťastnou pro oba naše týmu v béčkové skupině. Velešín navázal na předchozí výhru z Hrdějovic, doma udolal nepříjemného nováčka z Nemanic, polepšil si na třináct bodů a poskočil ze šestého na páté místo.

O jednu příčku výš, a to na sedmé místo, se vyhouplo Větřní, které překvapivě vyloupilo tvrz třetí Nové Včelnice.

Skupina A

Bernartice – Nová Ves / Brloh 3:0 (2:0), branky: 21. Novák, 30. Homola, 63. Fučík z penalty.

„Určitě to bylo o něco lepší než s Blatnou. Přechod do útoku nám ale stále dělá velké problémy a poslední třetina hřiště jakoby pro nás byla zakázané území. Do koncovky se dostáváme velice těžko a naopak sami góly soupeři nabídneme. První branku jsme dostali ze špatně zahraného ofsajd systému, druhou po fatální hrubce gólmana a třetí po chybě v rozehrávce a následném nesmyslném faulu z penalty. To vše je ovšem odraz bídné tréninkové morálky. Navíc honíme se dvěma týmy dva zajíce," stýská si trenér Lubomír Půlpán a dodává: „Příště máme doma předposlední Hradiště, což by měl být hratelnější protivník. To prostě musíme zvládnout a vyhrát, i kdybychom měli soupeře pokousat!"

Sestava Nové Vsi: Novák – Brych, Anderle st., Chmelař, Z. Sekera (75. R. Postl) – M. Sekera, Vlček, Anderle ml., Smieško – Švarc, Hüttner.

Skupina B

Velešín – Nemanice 3:2 (0:0), branky: 53. Semerád, 59. Petr, 67. J. Rozkošný – 71. a 75. Bašta (ČK 0:2 – 32. Nevosad, 76. Bašta).

„Nemanice rozhodně nemají špatný manšaft a jsem rád, že jsme těžké utkání zvládli. Náš výkon ovšem nebyl nijak oslnivý a spokojenost je více se třemi body než se samotnou předvedenou hrou. V první půli stojí za zmínku jen Grznárikem nastřelená tyč a vyloučení hostujícího hráče. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb, víc byli na míči a vypracovali si tříbrankový náskok. Hosté šli do devíti, což nás naneštěstí ukolébalo, hodně jsme polevili a zbytečně ze závěru udělali drama. To by se stávat nemělo. Musíme si to vyříkat a hlavně se z toho poučit," upozorňuje velešínský kouč Milan Frnka na moment, který by se příště nemusel vyplatit.

Sestava Velešína: Schneider – Jirský, Trummer, Opekar, Zatloukal – Zimek (80. Hrmo), F. Rozkošný, Grznárik, J. Rozkošný – Petr, Semerád (85. Šváb).

Nová Včelnice – Větřní 1:3 (0:1), branky: 76. Bednář z penalty – 70. a 90. Weinhard, 33. Gutheis.

„Loupíme jenom na Hradecku, asi tam budeme muset jezdit častěji," smál se větřínský trenér Zbyněk Ginzel a k cenné výhře dodal: „Musím přiznat, že soupeř byl celý zápas lepší. Na velkém hřišti nás domácí přehrávali, ale nedávali šance. Kluci to ovšem odmakali a vyhráli jsme díky produktivitě dvojice Gutheis a Weinhard. Třeba třetí gól od lajny ze čtyřiceti metrů, takový jsem ještě neviděl. Bohužel, ztratili jsme Pilse, který hrál ve velké formě, ale se zraněným ramenem půjde asi na operaci."

Sestava Větřní: Pavelka – Adamíček, Pils (83. Ginzel), Dušek – Přibyl, Poláček, Sukdolák, Konečný, Gutheis – Weinhard (90. Hromada), Bordač.