Vyšší Brod - Frymburk 2:0 (1:0)

Podzimní vzájemný duel skončil výhrou Frymburských v poměru 2:0, ale do odvety papírový favorit nastupoval v poněkud jiném rozpoložení. Hostující tým se momentálně potýká s velkou marodkou, a tak měl trenér Mertl na lavičce vedle Maláka k dispozici už jen dvojici matadorů Berita a Schneidera. Vyšebrodští ovšem nastoupili s jasným cílem ukončit šňůru jarních porážek, což se jim podařilo. V poněkud nezáživné bojovné partii prakticky bez šancí se první klíčový moment udál ve 34. minutě, kdy hostům nesklapla ofsajdová past, sám na Vítka rázem postupoval Dibďák a nadvakrát propasíroval míč do sítě –  1:0.

Do druhé půle hosté ve snaze s výsledkem něco udělat poslali na hrot Micáka, na jehož místo do obrany se stáhl Vrátil. Ten se však po deseti minutách zranil, čímž se veškerá koncepce hostů zhroutila. Taktovku už pevně třímali Vyšebrodští, kteří pak čtvrt hodiny před koncem cennou výhru zpečetili. Do vápna se probíjel střídající Marek, v souboji s Dušanem Račákem se ocitl na zemi  a sudí Hladík nařídil penaltu, kterou sám faulovaný proměnil –  2:0. Frymburský obránce navíc uviděl červenou kartu, a tak domácí v početní výhodě už s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce.

Sestava Vyššího Brodu: D. Rapčan – Bartoň ml., Pomije, V. Syrovátka, Procházka – Pham, L. Rapčan, Račák (75. Filip), Gondek (60. Marek) – Jirkal, Dibďák (84. M. Syrovátka).

Sestava Frymburku: Vítek – D. Račák, Micák, Tomka, R. Mertl – J. Šisler, Vrátil (56. Malák), M. Račák, Budík – Matuš, Liebl.

Hlasy z laviček

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod):  „Od začátku to byl vyrovnaný zápas s minimem šancí. My jsme v první půli měli jednu, kterou jsme naštěstí proměnili. Ve druhém poločase jsme už měli dvě až tři dobré příležitosti a po brejku Marka jsme z penalty zvýšili. Když to shrnu, tak naše výhra je zasloužená, protože jsme na rozdíl od soupeře měli víc šancí a byli nebezpečnější. Tentokrát pochválím celou naší obranu, která zahrála velice dobře."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Sehráli jsme v Brodě nešťastný zápas a jen navázali na předchozí nepovedené domácí vystoupení a špatný výkon s Horní Planou (pozn. – 1:5). Hodně mě to mrzí hlavně kvůli našim fandům, kteří byli opět výborní a jsem velmi rád, že s námi jezdí i ven. Bodů ale naštěstí máme dost, takže nás občasná prohra nemusí tolik mrzet. Bohužel, v každém zápase přicházíme o další zraněné hráče a kádr se nám opět zúžil, což mi vadí nejvíc. A tentokrát to umocnila ještě nesmyslná červená karta pro Dušana Račáka. V tomto týdnu nás včetně dohrávky čekají další dva zápasy a o to víc zmíněné vyloučení bolí. Nedá se ale už nic dělat a budeme se muset poprat i s tímto problémem. Věřím, že se mužstvo zase vzchopí. Příště dostanou příležitost benjamínci a kluci z béčka, kteří budou mít šanci se ukázat."