Na trávníku posledního týmu áčkové divizní skupiny, třeboňské Jiskry, hostoval patnáctý krumlovský Slavoj.

Třeboň - Č. Krumlov 1:1 (0:0) na penylty 2:4

Zelenobílí si nakonec z důležité partie odvezli dva body, když se našemu týmu podařilo otočit nepříznivý vývoj utkání. Hosté totiž po neplodné územní převaze v prvním poločase od 52. minuty prohrávali, když z ofsajdové pozice skóroval Maxa – 1:0. Vyrovnáno pak bylo v 79. minutě, když se po centru do vápna hlavou prosadil Pavel Svoboda – a poslal zápas do penaltové loterie. V závěru totiž Krumlovští nevyužili krátkou přesilovku, když byl po stažení unikajícího Persána vyloučen domácí Kolafa.

Dodatečné desítky pak krumlovští fotbalisté jasně ovládli, když byli v této činnosti stoprocentní. Postupně se z puntíku nemýlili Wagner, Novák, Kabele a Kroupa, zatímco Třeboňští v jednom případě netrefili branku a jednu penaltu zneškodnil Trnka.

Fakta – branky: 52. Maxa – 79. P. Svoboda, ŽK 5:2 (u hostů Dudák, Novák), ČK 1:0 (81. Kolafa), jako hlavní řídil rozhodčí Szikszay, sledovalo 280 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Dudák, Wagner, Kroupa – Persán, Novák, Rozkošný (74. Peťule), Žilenko – Klivanda, P. Svoboda.

Bod pro domácí a dva pro zelenobílé nakonec odpovídá dění na hřišti v průběhu celého zápasu, což potvrzuje i krumlovský kormidelník Jiří Svoboda:

„Samozřejmě že bychom raději měli body všechny, ale podle vývoje zápasu musíme brát i tento výsledek. Za pěkného počasí se v krásném třeboňském areálu hrál solidní bojovný fotbal. Hráče tentokrát mohu za bojovnost a snahu pochválit. V první půli jsme měli jasně více ze hry. Dokonce jsme dali i dle mého názoru regulérní gól, který ale pro domnělý ofsajd bohužel neplatil. Zahrávali jsme i plno rohů a dalších standardek ze strany, jenomže přes zhuštěnou obranu jsme se prosazovali těžko. Na začátku druhého poločasu jsme pak inkasovali smolnou branku, kdy se při odkopu balon nešťastně od vlastního hráče odrazil k útočníkovi soupeře, který stál ve velkém ofsajdu. Povedlo se ale vyrovnat a ještě jsme měli další šance k rozhodnutí. Persán mohl jít sám na branku, ale byl za cenu vyloučení faulován. Z jasné pozice pak ještě těsně vedle hlavičkoval Dudák. Penalty jsme zvládli a za bojovnost si to zasloužili. Doufám, že nám tento zisk pomůže do příštího zápasu."

Domácí derniéra

Českokrumlovští si dvěma body sice v tabulce z předposledního místa nepolepšili, ale s aktuálním dvanáctibodovým kontem se dostali na dostřel celků nad nimi.

O přece jen poněkud klidnější přezimování se zelenobílí pokusí v podzimní derniéře, kdy na svém trávníku v sobotu přivítají průběžně druhé Karlovy Vary.

„Věřím, že dvoubodový zisk z Třeboně bude dobrým impulzem a doma zlepšený výkon potvrdíme. Hrát se dá s každým!" burcuje trenér Jiří Svoboda.

František Lippl, Karel Vosika