V dalším okresním derby se proti sobě postavily celky v poslední době se trápícího béčka krumlovského Slavoje a nováčka v barvách vyšebrodského Dynama – a z tříbodového lupu z podzámčí se radovali hosté, kteří si právě se svým hostitelem vyměnili pozice v průběžné tabulce, kde jim nyní patří sedmá příčka a slavojáci klesli na osmé místo.

Post nejlepšího okresního týmu si upevnil Frymburk, jenž ve vypjatém zápase na domácím trávníku udolal nepříjemný Sedlec a je nadále pátý (17 bodů). Druhý okresní novic z Černé pokračoval v těžké sérii proti týmům ze špičky na půdě Plané u Č. Budějovic, kde vysoko prohrál a pohoršil si na desáté místo (8 bodů). Poprvé od začátku sezony opustila poslední příčku tabulky hornoplánská Smrčina, která si v bitvě ze spodku doma proti Zlivi připsala premiérové vítězství a přenechala černého Petra svému soupeři.

Bitva pod zámkem

Č. Krumlov B – V. Brod 1:2 (0:0). Ve vyrovnané první půli derby se diváci branky nedočkali. Na hostující stranu se bitva začala přiklánět tři minuty po změně stran, kdy mladý Bäuml zahrával rohový kop, na přední tyč si naběhl Rapčan a hlavou usměrnil míč do sítě – 0:1. Pak se šance střídaly na obou stranách, ale na další změny stavu se čekalo až do úplného závěru. V 83. minutě se opět po rohu Bäumla dostal odražený míč na vápno, nepovedený pokus Rapčana zachytil neobsazený Jirkal a bez problémů zvýšil na 0:2. Krumlovským se povedlo už jen korigovat, když na výsledných 1:2 uzavřel tři minuty před koncem Carda.

Sestavy - Č. Krumlov B: Kejšar – Čabaj, Hrabík (64. Houska), Carda, Kopřiva – Rytíř, Rozkošný, Poláček (72. Hermann), Kitzler – Prokop, Bordač, Vyšší Brod: Mayr – Dibďák, Pomije, Klíma (80. Sosna), Prochaska – Rapčan – Krauskopf, Jirkal, Rohlík, Bäuml (69. Vančura) – Gondek.

Vedoucí mužstva Karel Šíma (Č. Krumlov B): „Opticky to byl celkem vyrovnaný zápas, i když soupeř měl v součtu víc gólových šancí a také ukázal o něco větší vůli po vítězství. Hru hostů dobře dirigoval zkušený Jirkal, který nakonec dal i rozdílovou branku. Také jsme měli šance, ale gólově jsme se prosadili až na konci zásluhou Cardy, který byl naopak naším nejlepším hráčem v utkání."

Trenér Jan Straka (V. Brod): „Vyrovnaný byl zápas v první půli, kdy lépe začali domácí, ale my se postupně dostali do hry. Hrálo se v poměrně slušném tempu, domácí i my jsme si vytvořili šance, ale ve finální fázi hráči dlouho selhávali. Nám pak ovšem vyšel nástup do druhé půle a troufám si říct, že po vedoucí brance jsme už většinu druhého dějství měli hru jasně pod kontrolou. Zaslouženě jsme pak derby dotáhli k vítěznému konci a zisku velice cenných bodů."

Výhry u Lipna

Frymburk – Sedlec 3:2 (1:1), branky: 18. Matuš z penalty, 65. a 73. Vrátil – 37. Chromý, 90. Pavlíček.

„Věděli jsme, že Sedlec venku ještě neprohrál a měli jsme tedy trochu obavy. Do zápasu jsme ale vstoupili velmi dobře, měli velkou převahu a zaslouženě šli do vedení. Pak se ovšem hra soupeře zlepšila, my jako bychom vypadli z role, na koni byli hosté a přišlo vyrovnání. K tomu se ani nemá cenu vyjadřovat, protože nikdo netušil, co rozhodčí pískl. Byl z toho ale trestný kop, který Chromý krásně přes zeď proměnil. Po sporných výrocích sudího panovala velká nervozita a byl to spíše boj. Hrát se zase začalo až ve druhém poločase, kdy jsme odskočili dvěma góly žolíka Vrátila a náskok jsme již dokázali udržet, i když hosté ještě v úplném závěru korigovali. Výhra s kvalitním soupeřem je cenná a z mého pohledu i naprosto zasloužená," hodnotil frymburský kormidelník Vlastimil Mertl.

Sestava FC Šumava: Vítek – R. Mertl, J. Grohman, Ribár, Vágner (89. Malina) – D. Račák, Šisler, Kaňa (84. Malák), M. Račák – Matuš (32. Budík), Rillich (58. Vrátil).

Planá u ČB – Černá 4:0 (1:0), branky: 47., 71. a 74. Petscher, 11. Řehoř.

„Nesehráli jsme špatný zápas, i když výsledek vypadá jednoznačně. Domácí měli víc ze hry a šli do vedení, my mohli srovnat při dobré šanci Kozy, kterého ale vychytal gólman. Veškeré naděje pak padly na začátku druhé půle, kdy domácí po neodpískaném faulu na našeho hráče přidali další gól. Pak už soupeř zápas kontroloval a ještě dvakrát skóroval. I přes prohru jsem hráče pochválil. Příště máme další těžký zápas s Dřítní a už bychom měli bodovat," hledí dopředu hrající kouč nováčka Milan Frnka.

Sestava Černé: Wudy – Zeman, Černý, Frnka, Kordík – Strnad, Sivák, Brůha, Vrba (70. Uhlíř) – Ma. Koza, Pavlis.

H. Planá – Zliv 2:1 (2:1), branky: 29. Kordík, 44. Klik – 33. Zrun.

V bitvě ze dna se o všem podstatném rozhodlo v poslední čtvrthodině před pauzou. V nervózní druhé půli se už víc diskutovalo než hrálo, hosté posledních dvanáct minut dohrávali bez vyloučeného Zruna – a Smrčina již cenné premiérové vítězství udržela.

„Zápas byl pochopitelně nervózní z obou stran. My se konečně prosadili i v koncovce, i když gólů jsme mohli dát i víc. Pochválím Šlaka, který dirigoval obranu. V záloze konečně podle představ zahráli Klik, Kordík a Adam Kvasnička," chválil kouč vítězů Karel Souček.

Sestava Smrčiny: Mich. Truhlář – Oškrda (79. Komžák), Šlak, Mir. Truhlář, Boháč – Bednář (77. V. Ryneš ml.), Kordík, Klik, Adam Kvasnička – Švábirt (88. Trančík), Vachta (55. Aleš Kvasnička).