Ve čtvrtém pokračování České divize dorostu hostovali fotbaloví mladíci krumlovského Slavoje v krajské metropoli.

Z jihočeských derby na půdě budějovického SKP nevytěžili slavojáci ani bod. Starší zůstávají po 17. kole devátí se ziskem 20 bodů, mladší nadále figurují na dvanácté příčce se 14 body na kontě.

ČD starší dorost: SKP ČB – Č. Krumlov 1:0 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání Krumlovští opět doplatili na špatnou koncovku. V první půli neproměnil Babouček samostatný nájezd a Novák z přímého kopu orazítkoval tyč. Po pauze aktivnější domácí rozhodli jedinou trefou, když potrestali špatný výběh brankáře hostů.

„Zápasu by slušela remíza. Naše koncovka, ač se tomu stále věnujeme, je ale pořád žalostná,“ ví krumlovský kouč Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – P. Žilavý, Sirotka, K. Zatloukal, Šebek – Žilenko, Němec, Novák, Wagner – Babouček, Hermann, náhradníci: V. Hundsnurscher, Lacko, Carda, Podskalský, Kejšar.

ČD mladší dorost: SKP ČB – Č. Krumlov 3:1 (2:1)

Hosté odjeli k zápasu bez řady hráčů základu, a tak do branky musel nastoupit hráč z pole Uhlíř. Ten však byl oporou Slavoje, hosté dlouho odolávali a dokonce šli trefou Zemana do vedení.

Radost ale vydržela jen dvě minuty, když domácí srovnali a ještě do pauzy výsledek otočili. Ve druhé půli se navíc zranil Mikeš, hostům došly síly a ještě jednou inkasovali.

„Dorazilo pouze dvanáct hráčů. Přesto jsme odehráli kvalitní zápas a prohráli až po boji,“ řekl trenér Václav Domin.

Sestava Slavoje: Uhlíř – Rychnavský, Didkivský, Dudák, Důnka – Kubík, Decarli, Perník, Mikeš – Lávička, Zeman, střídal: J. Hundsnurscher.

V dalším kole Českokrumlovští přivítají v sobotu výběry SK Benešov.